Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akčný

Recenze (6 031)

Česť (1966) (TV film)

Na svete neexistuje taký problém, ktorý by sa nedal vyriešť alkoholom. Zdravie, nevera, zlosť, vojna, stačí zapiť a všetko je v poriadku. Exteriéry vyriešili na takýto starší film celkom netradične – kreslenými komiksovými obrázkami. Herecké výkony bezchybné, takže okrem krátkeho trvania nie je čo vytknúť. –––– Česť je česť. Aj pán kapitán povedali, aby som si urobil poriadok. – Čože si za česť kúpiš?

plakát

Provinční městečko E (2019)

Je to smutné, keď jediným uplatnením mladého človeka s nejakou perspektívou je vstup do armády. Stalo sa to nielen v zapadnutom ruskom mestečku, ale aj v iných krajinách. Armáda jednoducho potrebuje ovečky, keďže málokto normálny by tam vstúpil, aby bol neskôr niekam vyslaný zabíjať úplne neznámych ľudí. Takže takéto miesta a komunity musia byť podporované a pestované. Z dokumentu by sa iným zostrihaním dal celkom dobre vyrobiť aj propagandistický náborový dokument do ruskej (alebo akejkoľvek) armády, a možno taká verzia aj existuje, aby sa mohla vysielať aj v Rusku. Najsilnejšie scény sú zo škôl a škôlky, kde je deviatačka Mária Zubková skutočná superstar. Politické školenie ženstva od jej fanatickej mamy bolo už dosť cez čiaru a neviem, či bolo autentické, alebo kompletne hrané a autentické boli iba slzy. Celkovo v dokumente chýbal už len rozhovor s Putinom osobne, nielen ako neodlepiteľný plagát na stene kúpeného bytu. –––– Chlapec je budoucí vojak a nemá cesty zpèt. Chlapec je budoucí hrdina, který se postaví za své přátele. Až trochu vyrosteme, vstoupíme do armády. –––– Jak řekl náš prezident Vladimír Vladimirovič Putin: Západu se nebojím! Také řekl: Bude-li se schylovat ke konfliktu, udeřím jako první.

plakát

Sex na prodej (2020) (TV film)

Tak trochu tliachanie troch príkladov žien s rôznymi pohnútkami a rôznymi životnými situáciami. Ale vždy ide o nejaké indivíduá trochu sa vymykajúce bežným štandardom.

plakát

Posledná prekážka (1972) (TV film)

Celkom fajn psychologická hra dvoch žien a dvoch mužov, ktorí si prehadzujú lásku a nelásku medzi sebou ako horúci zemiak. Stačila jedna miestnosť a niekoľko hercov s menej známymi menami, ale dobrej kvality.

plakát

Vláčik do stanice víťazstvo (1985) (TV film)

Trochu slabší príbeh, ale vďaka Kronerovi sa to dalo pozerať a ešte to malo aj celkom dojímavý záver.

plakát

Prelietavka (1972) (TV film)

Napriek prítomnosti mladej Sylvie Turbovej je táto adaptácia slabota.

Nikotin (2020) (TV film)

Niekedy dávno sa cigareta považovala za neškodnú, potom naopak, a boli snahy o ich vylepšenie, až sa dnes zase niekto snaží vytvárať ilúziu zdravého e-fajčenia. Samotná návykovosť je vždy rovnaká, o to tabakovému priemyslu ide, pričom sa pridávajú nové rizikové látky. Dokument všetko parádne vysvetlí, pričom to stíha v rozumnom čase. –––– Nikotín je látka, na které se stáváte závislý. Pohlcujete ho v kouři. Po vdechnutí přechází do krevniho obĕhu a během sedmi sekund se naváže na nikotínové receptory, které jsou v mozku. Ty aktivují centrum odmĕny, co má za následek psychoaktivní účinky. Současně potĕšení, pak lepší koncentraci, nĕkdy ztrátu chuti.

Giordano Bruno (1973)

Nie je to nikdy príjemný pohľad sledovať zblízka prácu inkvizície, či už z našich krajov, z Benátok alebo priamo z Ríma. Vždy je to podobné ako procesy s bosorkami, akurát Giordano Bruno ako filozof a vedec svetového formátu bol trochu ťažším orieškom. Film je patrične temný a aj bez explicitného násilia vytvára správnu atmosféru. Hudba od majstra je väčšinou nenápadná a objavuje sa len sporadicky. Nie celkom čisté štyri hviezdy, pretože lepší názov by bol Koniec Giordana Bruna. –––– Půjdete se mnou, pane! Na rozkaz svaté benátské inkvizice. –––– Království hrůzy jistě není královstvím božím.

Zrodila se hvězda (2018)

Film z kategórie tých, ktoré sú postavené okolo jednej pesničky, a tomu je aj prispôsobený dej. (Sedem scenáristov je snáď iba vtip.) Romantický príbeh amerického sna s príjemnými hercami, hlavne Lady Gaga prekvapila, že naozaj vie hrať. A k tomu sa z nej stala časom prirodzená žena, na rozdiel od minulosti, keď sa stavala do roly výstrednej kreatúry. –––– Keď som mal tridsať, tiež som si spieval. A mnoho ľudí mi hovorilo, že som lepší ako... Sinatra.

Bílý šejk (1952)

Mladomanželská cesta Ivana a Wandy do Ríma sa vyvinie trochu ináč, ako si mladomanžel predstavoval. Aj mladomanželka si svoj úlet predstavovala ináč, a rozohrá sa séria komických a trápnych situácií na pozadí filmárskej práce (alebo fotenia akéhosi komixu?) Biely šejk vyzerá ako taliansky Jánošík a už to samotné je vtipné. No nakoniec celému filmu chýbalo nejaké poriadne rozuzlenie a tak zostane ľahko zabudnuteľným kúskom. Zaujímavosťou je, že tu zafungoval stroj času a objavila sa postava Cabirie z neskoršieho Felliniho filmu.