Taxikáři

• Rumunsko Taximetristi

Arsenal83

"Nikto nekradne, to je kapitalizmus! Mohla by som vám len tak dať 1000 eur, stačí len, aby ste zastavili pri bankomate. Ale neurobím to. To by som narušila prirodzený poriadok. Ste malá ryba, ktorá má drieť." Film je úplne o inom, ale v tomto sa Olteanu poriadne vybujačil, pekne to charakterizoval. Inak len taká malá sonda do taxikárskej roboty, akí magori sú zákazníci aj taxikári samotní, aj aké dopady to má na ich osobné životy. Určite má film pri hlbšom zamyslení čo povedať. Určite viac než ten rumunský rap na začiatku a na konci. ()

Marze

Noc ve meste a tucet pribehu. Taxikar Lica je vsechno znajici chlapek. Jeho kolega Liviu si vsechno nechava pro sebe. Jsou zcela rozdilni a ze sve prace jsou frustrovani. Lica miluje penize, pro Livia je na prvnim miste naplneny zivot a pocit stesti. Oba se snazi znovu obnovit svou podstatu a co mohou udelat se svymi zivoty , zatimco zazivaji dobrodruzstvi na ulicich Bukuresti se svymi klienty. Vse se odehrava behem jednoho vecera.Jde o komedialni satiru s filosofickym zvratem. Od rumunskeho filmu jsem cekal mene krotkosti ohledne sexistickych a homofobnich vtipu. ()