Pornhub: Sex, prachy a internet

• USA Money Shot: The Pornhub Story

Dokument, který přináší detailní vhled do úspěchů a skandálů portálu Pornhub očima herců, aktivistů i bývalých zaměstnanců. (Netflix)

Lucasion

Velmi zajímavý dokument o kauze, která světem prolítla a mě totálně minula. Hodně se mi líbí, že tvůrci nechávají mluvit všechny strany a je vidět, že nic není černobílé. Tím, že zakážete jednu z nejznámějších uložených stránek v prohlížečích, tak tím zrušíte živnost i desítkám hereček/ herců filmů pro dospělé, které s kauzou neměli nic společného. Takhle jednoduché to není. Všichni zúčastněný se shodli na tom, že určitý obsah, který se na stránkách nekontroluje, tak je hnus a neměl by existovat. Chybu bych ovšem hledal ve společnosti, která nedělá maximum pro to, aby se tak nestávalo. Nicméně zpátky k dokumentu, tím, že mě kauza minula, tak bylo velmi zajímavé do ní nahlédnout. Je vidět, že svět se posunul od starých videokazet a upatlaných časopisů. Filmy pro dospělé byly vždy součástí naší kultury a budoucnost zkrátka leží v OF, HeroHero a podobných. PS: Když tu pročítám ostatní komentáře, tak mě až jímá hrůza, jak lidé reagují na samotné herečky v těchto filmech. Ale tohoto stigmatu se asi nezbavíme jen tak že? Obzvlášť v naší zemi. Věřím, že právě ty nejhlasitější odpůrci jsou ti, co mají jejich "filmotéku" nakoukanou shora zdola. (60 %) ()

lykan9

Z dokumentárních filmů od Netflixu je Pornhub: Sex, prachy a internet rozhodně jedním z těch slabších, co jsem viděl. Hlavně v první polovině se mi zdál nesrozumitelný a nudný. Jednu věc však musím kvitovat a tou je viditelná nestrannost a ponechání možnosti, ať si každý udělá obrázek sám. Bohužel je však samotné téma až moc komplikované, aby se vešlo do hodiny a půl vysvětlení všech důležitých informací. ()

M.i.k.e

porno je vděčné téma, ale tenhle dokument se vůbec nepovedl a tam kde Netflix jinak exceluje tentokrát selhal. Od určitého momentu mě to nebavilo natolik, že teď vlastně nejsem schopen určit co tím vlastně chtěli tvůrci říct. Je to reklama na pornhub a nebo je to o zlém pornhubu? Tak jako tak je to nudu a promrhaný potenciál...40% ()

Adramelech odpad!

Dokumentární film s minimální výpovědní hodnotou o propojení internetu, byznysu a pornografie. Ani jsem z toho nepochopil, jestli webové stránky Pornohub chválili nebo kritizovali. Dal jsem hodnocení odpad, ale kvůli nějakému technickému problému se nezobrazilo. Jakmile bude problém odstraněn, hodnocení doplním. ()

Myslivir

Nutno uznat, že jako dokument je to místy poměrné matoucí svojí časovou osou, jelikož k některým událostem se vrací opakovaně. Ovšem to, že zachycuje jak stranu tvůrců sexuálního obsahu (vůči kterým je společnost evidentně nedostatečně empatická), tak odpůrců této části internetu, považuji za právě dokumentaristické plus. Beztak tento výtvor ale většině lidí vadí jenom proto, že místo reálií samotného natáčení se film zabývá spíše politickým kontextem posledních let, kde místo slavných tváří pornoprůmyslu sleduje twitterové účty lidí, jež vynakládají značné úsilí na upozorňování na problém zneužívání dětí, ale ne už třeba na násilí se střelnými zbraněmi. Já ale myslím, že kdyby Netflix dělal rozhovory s více známými pornoherečkami, byl to to příliš velký reality check, jelikož by je divák mohl všechny poznat a důsledkem toho pocítit nutkání jít ven a sáhnout na trávu. ()