• Thriller

The Invisible Maniac (1990)

Dobrý námět, ale mizerně zpracovaný. Ani ta spousta krásných polonahých ženských, co tam pobíhaly, to nedokázala zachránit.

Podezřelý (2018) odpad!

Zvláštní variace na téma černé obrazovky. Celý film je nejen tmavý, ale navíc tónovaný do zelena, takže i scény natočené venku na slunci působí dojmem, že se odehrávají hluboko pod vodní hladinou. Proklikal jsem film, jestli se to třeba nezlepší, ale nezlepšilo se to. Co je tohle za odpornou manýru? Nebo se to kvůli úspoře točilo na film s prošlou záruční lhůtou? Z důvodu totálního nezvládnutí technické stránky filmařského řemesla hodnotím jako odpad.

Šťastní až navěky (2021)

Běžný komerční romantický film. Pro našince může být zajímavý tím, že ukazuje množství jihoafrických žen tmavších i světlejších odstínů pleti; navzdory apartheidu, který v JAR dříve měli, to tam asi bude pěkně geneticky namixované. Všechny jsou vesměs statných postav a vypadají, že jsou dobře živené, což boří evropský mýtus o ubohých hladovějících Afričanech.

Svatební vyjednavač (2024)

Profese dohazovače je v mnoha zemích světa, např. v Indii, i dnes běžným povoláním. Paradoxně se nově začala rovíjet i v USA, kde jsou pokusy o seznámení s ženou riskantní, protože ta může o kontakt usilujícího muže obvinit ze sexuálního obtěžování. Kromě toho je mnoho lidí natolik pracovně vytížených, že nemají čas hledat si partnerku/partnera a internetové seznamky se jen hemží podvodníky. Proto v USA vznikají seznamovací agentury, které se snaží vybrat nevěstu či ženicha tak řečeno „na míru“. Euroamerická civilizace se nejen v tomto ohledu začala ubírat cestou regresního vývoje směřujícího k životnímu standardu zemí třetího světa. V JAR se tradiční dohazovačství udrželo dodnes, i když v jiné formě; smlouvá se o cenu, kterou platí ženich rodičům nevěsty za její vychování, jak ukazuje tento film. Komedie je to ani ne průměrná a navíc s dost předvídatelným dějem, ale obsahuje pár dobrých hlášek.

Žralok lidožravý: Moře krve (2024)

Hrozně ukecaný dokumentární film. Navrhuji žraloky vymlátit, aby od nich byl klid. Žraloci chutnají lidem stejně jako lidé žralokům, tak schválně jestli žraloci sežerou dřív lidstvo nebo lidstvo žraloky. Já bych je nešetřil. Štvou mě už tím, že nemohou dostat artrózu, protože mají místo kostí chrupavky, čili jsou oproti lidem nespravedlivě zvýhodněni. O důvod víc je vyhladit. Však my už vám ukážeme, vy zubaté paryby, kdo je na této planetě predátorem! Malý kontrolovaný chov žraloků v zajetí by však mohl zůstat kvůli genetickým výzkumům, neboť žraločí genom je velmi zajímavý. Blíže o tom viz třeba zde: https://www.denik.cz/veda-a-technika/vedci-precetli-genom-velkeho-bileho-zraloka-muze-skryvat-lek-na-rakovinu-20190224.html

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992) odpad!

Film je pouze sledem scén, které dohromady nedávají žádný smysl. Kdopak že to režíroval? Inu David Lynch. Kdybych si všimnul dřív, že v tom má prsty tenhle břídil, vůbec bych se na to nedíval. Škoda ztraceného času.

Šedovlasý pán (2007)

Nejlepší scéna: Chlápek si pod nějakou záminku vypůjčí cizí holčičku a cestou na místo určení si u prodavače novin vyzvedne novou zabalenou pilku, kterou si u něj předtím schoval. Nejlepší hláška: „Proč otvíráš dopisy? Stejně neumíš číst.“

Sladký východ (2023)

Holka cestuje po u USA a setkává se s různými magory, aktivisty a extrémisty. Obraz USA, který se zde prezentuje, pokládám za poněkud nevyvážený. Jak to, že hrdinka nenarazila také na nějakou křesťanskou  komunitu, kde by se ji snažili evangelizovat? USA jsou přece křesťanstvím prolezlé. Též postrádám potrhlé esoteriky ve stylu New Age a řadu dalších lidských typů. Ale ložní prádlo potištěné motivy hákových křížů bylo fakt originální. Co chtěli filmoví tvůrci divákovi sdělit? Že v USA mají i neonacisty? A proč by je tam neměli mít? Tam přece mají úplně všechno. Nicméně mě tento film o cestě odnikud nikam dost zklamal. Možná to bude tím, že nejsem Američan.

Vertical Limit (2000)

O první výstup na druhou nejvyšší horu světa K 2, tehdy zvanou Chogo Ri, se v roce 1902 pokusila mezinárodní expedice ve složení Oscar Eckenstein (UK), Aleister Crowley (UK), Guy Knowles (UK), lékař Jules Jacot-Guillarmod (SUI) a horští vůdci Heinrich Pfannl (AUT) a Victor Wessely (AUT). Příběh jejich výpravy je zajímavější než ten, který můžeme vidět v tomto filmu, a navíc je skutečný. Crowley se někde, myslím že v The Confessions, zmiňuje o tom, že mu v takové nadmořské výšce vyhasínala dýmka.

Sesterstvo zla (2021) (TV film) odpad!

Filmy o přijímání do sesterstev jsou koukatelné jenom v pornoverzích.