Pornhub: Sex, prachy a internet

• USA Money Shot: The Pornhub Story

Dokument, který přináší detailní vhled do úspěchů a skandálů portálu Pornhub očima herců, aktivistů i bývalých zaměstnanců. (Netflix)

Johnny.ARN

Dokumenty od Shitflixu mám rád. Tento ma ale nedokázal prekvapiť, lebo problematiku som poznal a j tie objasňovačky a akože zápletka boli známe. Dôležité ale odznelo v závere, že reštrikcie na ph sú len test a budú aplikované na celý internet. To nemôžeme dopustiť. ph urobil, čo po ňom žiadali a to, že sa to nejakým kresťanským puritánom či kia piča to bola prišlo málo, môžu sa pojebať. Ale hej, to vyplakávanie modeliek si mohli odpustiť. 3 z 5 ()

Lucasion

Velmi zajímavý dokument o kauze, která světem prolítla a mě totálně minula. Hodně se mi líbí, že tvůrci nechávají mluvit všechny strany a je vidět, že nic není černobílé. Tím, že zakážete jednu z nejznámějších uložených stránek v prohlížečích, tak tím zrušíte živnost i desítkám hereček/ herců filmů pro dospělé, které s kauzou neměli nic společného. Takhle jednoduché to není. Všichni zúčastněný se shodli na tom, že určitý obsah, který se na stránkách nekontroluje, tak je hnus a neměl by existovat. Chybu bych ovšem hledal ve společnosti, která nedělá maximum pro to, aby se tak nestávalo. Nicméně zpátky k dokumentu, tím, že mě kauza minula, tak bylo velmi zajímavé do ní nahlédnout. Je vidět, že svět se posunul od starých videokazet a upatlaných časopisů. Filmy pro dospělé byly vždy součástí naší kultury a budoucnost zkrátka leží v OF, HeroHero a podobných. PS: Když tu pročítám ostatní komentáře, tak mě až jímá hrůza, jak lidé reagují na samotné herečky v těchto filmech. Ale tohoto stigmatu se asi nezbavíme jen tak že? Obzvlášť v naší zemi. Věřím, že právě ty nejhlasitější odpůrci jsou ti, co mají jejich "filmotéku" nakoukanou shora zdola. (60 %) ()

Marze

Přemýšlivý nedémonizující pohled z různých stran na tuto kontrovezní zábavu dospělých či chcete-li pornokulturu hnanou kapitalismem. O financování, politice a vůči tomuto odvětví bez nějaké senzacechtivosti. Informace jsou podány soudržně a lze jim snadno porozumět. Ke shlédnutí na  https://dokumenty.tv/pornhub-sex-prachy-a-internet-dokument/ ()

BOURQUE

Zámer režisérky a dokumentu pravdepodobne bol dobrý, ale výsledok a jeho interpretácia je už iná vec. Problém je v tom, že zobrazená konfrontácia obidvoch strán sa mnohokrát robí na spôsob „čierne / biele“ a len miestami je možné vidieť to, že nie všetko je čierne a biele. Zvolená téma je vďačná, ale rozhodne nie sú zachytené všetky aspekty a časti daného príbehu. Pravdepodobne by bolo lepším rozhodnutím, keby tvorcovia natočili napríklad 3-dielný dokument, pretože zahrnúť toľko aspektov a informácii do jedného 90 minútového dokumentu je veľmi ťažké. Daný príklad ukazuje, že mnohokrát to ani nepôjde. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Anderton

Dokument, ktorý vám povie niečo o právnych/etických záležitostiach okolo porno biznisu na internete, o ktorých ste zrejme nič nevedeli. Dostanú tu príležitosť viaceré strany, ktoré sú presvedčené, že majú pravdu a sú v práve a vy si môžete na niektoré otázky dať aj odpovede, každopádne ak máte zaujímavý život a nepotrebujete porno na internete konzumovať, tak vám to možno celé bude ukradnuté. Vyznať sa vo všetkých tých zákonoch a niekoho usvedčiť z konkrétnej miery zodpovednosti z nelegálneho obsahu nie je ani právnikom berúcich tisícku za hodinu úplne jasné a nedokážu povedať konečný rozsudok. Či ale budete ľutovať pornohercov, že museli zmeniť spôsob zarábania na nájom svojich víl, je iba na vás. ()