Girls & Panzer: Saishuushou Part 4

• Japonsko Girls und Panzer: Saišúšó Part 4 (více)

Echelon1

„StuG moves unseen in snowfall and with frozen snow under tracks, there is no fear of their tanks!“ Musím byť kritický, ale zároveň mám Senša-dó príliš rád? Samozrejme použijem britský mierny, trochu zahmlievací štýl vyjadrovania (raz kvôli nemu jedna jednotka nedostala žiadané posily). Nie som si istý, či ideme správnym smerom. Obsahovo skôr ako zostrih súbojov bez polovici stopáže. Akosi mi chýba väčšia, alebo skôr akákoľvek interakcia medzi oponentmi, keďže vzťahy, osobnostný vývoj, motivácie a podobne sú základný kameň príbehu (popravde celé das Finale tým dosť trpí). Obidva súboje by som uvítal odlišne, ten v horách má síce viacero výraznejších momentov (Simo Häyhä style StuG III, tunel, škoda, že lavína bola slabo využitá), avšak sa opäť nezabudlo na až absurdnú prehnanosť ignorácii fyziky. Kde sú brilantné momenty ako Firefly vs Pz. IV vs M4? A čo ten záver druhého súboja? Nejdem nič prezrádzať, ale myslím, že viem, ktoré z tých veliteliek, ktorých sa situácia týka, majú najkomplikovanejší vzťah a ktoré som preto očakával v definitívnon, finálnom súboji. Nuž, nestane sa. Čo ma privádza k spomínanej problematike vzájomných vzťahov, keďže sa vlastne s otázkami s nimi spojenými nepohli od seriálu nikam. ()