Náhradnice Yeni

Epizody(24)

Žena ze skromných poměrů se musí stát náhradní matkou a zaplete se s bohatou rodinou, která bude bránit svoji pověst za každou cenu. (Netflix)

zamukooo

Po dlouhé době seriál, který mě chytnul. O náhradním mateřství se moc nemluví, o jeho etických a právních aspektech taky ne. Má to spád, nenudí ani minutu, neustále se tam něco děje. Konec byl také perfektní. Ze začátku jsem si říkala, že žádný trest by pro Noru nebyl dostačující, ani trest smrti. To, co ji potkalo, je horší než smrt. Ale nejlepší na tom je, že se hlavní postava nemusela nijak mstít. Konec přesně vystihuje, co znamená „když ti někdo dá facku, nastav druhou tvář“. Jen je třeba doplnit něco k biologii - při otěhotnění už potom žena otěhotnět nemůže – ze seriálu to trochu vyznělo, že se to stát může. V seriálu se však jednalo o umělé oplodnění a tam to klidně možné je. Teď k mínusům. Je to Netflix, takže hlavní postava je neustále konfrontována s rasistickými narážkami. Dost by mě zajímalo, jestli jsou v Mexiku opravdu tolik rasističtí, tohle mi přijde přitažené za vlasy – např. poznámky, že doufají, že se o syna bude dobře starat (po tom, co Yeni ještě k tomu řekli, že ji podle vzhledu považovali za hospodyňku). Nesmí taky chybět téma LGBT. Jinak za mě dobré. Je to telenovela, takže vyhnané často do extrémů, absurdit, ale to člověk asi očekává. Hvězdu dolů dávám za to, že to bylo místy až příliš zamotané a nepřehledné – v některých dílech se řešily hlavně smlouvy a osoby, které s případem souvisely jen vzdáleně. Kdyby tam bylo méně postav, bylo by to asi lepší. ()