Podivný případ Natalie Grace

• USA The Curious Case of Natalia Grace

Adopce údajně šestiletého ukrajinského sirotka Natalie Barnettovými se změní v noční můru, když se dozví, že jí možná není ani šest, ani není Ukrajinka... (TV ID Xtra)

MFloyd

Případ, který má skvělý twist, ale až moc okecávané a hrané na emoce, což asi nejlépe předvádí Michael, kterýmu to nežeru, respektive tu ubrečenost. Škoda že nebyla možnost vyslechnout i Natalii, ta by tomu mohla dodat lepší perspektivu. Kdyby to nemělo tu otočku o 180, tak je to naprosto průměrný a natahovaný dokument. Takhle bych dal 3,5 ()

Arsenal83

Človek akoby sa ocitol v bubline bláznov a patologických klamárov. Od otca, cez matku, syna, až po adoptovanú Ukrajinku. Neskôr sa pripoja i svedectvá susedov so samými protichodnosťami a na záver po šiestej časti si uvedomíte, že hoci to je z pohľadu práva uzavreté, vy tie odpovede stále nemáte. Michael Barnett je mega zlý herec, ten má snáď dlane potreté cibuľovou šťavou jak tam permanentne plakal a už z mimiky vidíte, že jemu samému sa z toho chce smiať, ako prehráva. To ale nevysvetľuje, prečo susedia na Nataliu Grace spomínajú ako spomínajú a netreba zabúdať na tie podivné príhody sexuálneho charakteru. ()

BadassX odpad!

Neuvěřitelná ukázka moci mediální manipulace. Úvod vystavěný tak, že máte dojem 30ti leté psychopatky v těle 9ti leté holky, nebezpečné a zvrácené a druhá část otočka o 180… 9ti leté dítě které nechají ty mrdky bydlet samotné. Logicky se chová jak se chová. Sama v bytě, bezmoc, smutek, strach, potřeba mít alespoň nějakou pozornost, sociální vývoj na nule - vždyť si jej neměla kde rozvinout a tak logicky neví co je vhodné a co není. A obě svině bez trestu…. Silný příběh natočený silně manipulativním způsobem a to na tom stojí za hovno. ()

spookee

Je to celkem psycho při uvědomění, že se něco takového opravdu dělo… Ale - The truth is out there. Od 1. dílu máte dle výpovědi otce jasno. Od 3. dílu začínáte pochybovat… Od 5. dílu vás nutí pohled na trapně přehrávajícího Michaela, který ty slzičky vší silou tahá až z paty, vrazit někomu random poblíž facku. Prostě něco, co se roky! dělo za jeho plného vědomí a on s tím byl “v pohodě”. Až to prasklo, ex post, je z něj mučedník, kterýmu to zajíkání pro kameru prostě neuvěříte. Čímž rozhodně nepopírám, že Kristin nebyla moc sympaťačka. Celkem silný dokument plný otazníků. ()

alba

Prvá séria: O tom, ako ani v ďalekej Amerike nemusí systém úplne fungovať, resp. môže podľa toho, koľko peňazí máte. Naoko "ideálna" rodina si adoptuje choré dievčatko, ktoré možno nemalo celkom zvládnuté sociálne zručnosti, keďže predtým nemalo žiadne stabilné prostredie, kde by ju to naučili... Rodičia to však nezvládli. Inšpirovali sa filmom Orphan a vďaka tomu, že boli pri peniazoch, tak dali súdom zmeniť vek adoptívnej dcéry, aby malo papierovo 22 a nemuseli byť za ňu zodpovední. Keď proti nim začal súdny proces pre zanedbanie starostlivosti o Natalie, tak sa ona posudzovala ako dospelá osoba, aj keď v tom čase mala len 9. Jej nevlastný otec si najal troch drahých právnikov, ktorí na tom 24 hodín robili a pravdepodobne aj sudca dačo dostal do vrecka... Absolútne nebrali do úvahy, že bola maloletá, čo dokazovali DNA testy. Postihnuté dievča bez peňazí nemalo žiadnu šancu.. Otec falošný had, matka manipulatívna tyranka. Mali by byť obaja súdení za fyzické a psychické týranie. Druhá séria: Príbeh z pohľadu Natalie. Na môj vkus sa to veľmi ťahá, k všetkým tvrdeniam otca z prvej série sa Natalie vyjadruje. K niektorým sa vyjadrí tromi či štyrmi vetami, pričom všetky znamená to isté, len to povie buď inými slovami, alebo vo vete použije slová v inom poradí. Oceňujem rozhovor otca s Natalie, keď si vyjasňujú veci face to face. A otec aj v tejto sérii má úplne prehnanú gestikuláciu a mimiku, neraz sa rozreve. Je možné, že aj v bežnom živote tak funguje, že to nehrá len pred kamerami. 2. sériu by som hodnotila tromi hviezdičkami, ale posledný diel prevyšuje všetky ostatné. Od polovice veľmi dojímavá časť. A na konci príde šokujúca informácia, vďaka ktorej zistíte, že bude pokračovanie. A som zvedavá. No verím, že všetko sa vyjasní a Natalie bude šťastná, tak ako aj jej nová rodina. Pôsobia na mňa ako dobrí ľudia. ()