548 dní: V zajetí kultu

• Španělsko 548 días: Captada por una secta (více)
Španělsko, 2023, 2 h 43 min (Minutáž: 47–63 min)

Epizody(3)

Mladá Patricia Aguilarová zmizí a způsobí tím své rodině velké trápení. Když se po několika týdnech ozve, svitne její rodině naděje, že je stále naživu. Dívka se však chová velmi zvláštně, jako by ji někdo ovládal. Brzy vyjde najevo, že odjela do Peru, kde ji svedl guru jednoho kultu. Rodina začne bojovat o její návrat, i když je Patricia proti. Z pohledu hlavních hrdinů sledujeme příběh rodiny překonávající tragédii. (Disney+)

Warhorr

Španělsko-Peruánský ''Extraction''. Opět příběh o jedné obrovské manipulaci a následné záchraně mladičké Patricii, která ještě jako nedospělý teenager podlehla námluvám a machinacím Mesiáše a vydá se mu, celá ovládnutá, napospas. Ono už po několika minutách člověk pozná, že tohle nebude jeden z dokumentů, který si ponechá otevřený konec se spoustou otázek a navíc to špatně taky nedopadne. Patricia zde totiž sama vystupuje a můžeme tak vše slyšet z jejich úst, což všemu dává ještě lepší rozměr a celkový pohled, navíc nebude z inkriminované skupiny jediná. Škoda, že se na dokumentu nepodílel samotný pachatel, ale to už bych chtěl asi moc. Poslední díl a minuty jsou TOP, hlavně reálné záběry policie, převážně z džungle. Tam jsem počítal každou vteřinu a říkal si, kdy už se sakra Patricia objeví. Každopádně, šílený příběh. Dokázal bych si představit i film. ()

motyka52

Silný příběh s vyloženě filmovými prvky, kvalitní zpracování, ale přesto by to ve druhé části šlo trochu zkrátit. ()