Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Komedie
  • Dokumentární

Recenze (377)

plakát

Where Is Private Dulaney? (2022) (seriál) 

Kde je vojín Dulaney ? Už název mi napověděl, že se bude jednat o další nevyřešený případ s plno otazníky na konci. Ano, ty přeci jen budou, ale co se s Leroyem stalo se nakonec přeci jen dozvíme a nejen o něm. V Camp Lejeune totiž očividně řádí sériový vrah. To popírání všeho na konci z jeho strany je až směšný.

plakát

Masakr ve Waco (2023) (seriál) 

To tu máme zase jednoho převtělenýho spasitele. Když to není pojebanej mormon, tak je to fanatickej mesiáš. O Wacu už jsem něco málo slyšel a kdysi něco zkouknul, ale už je to nějaký pátek a tak to byla v podstatě premiéra. No a čuměl jsem jak buk. První díl rozhodně nejlepší a hodně to celé nakope. Na úvod jen pár slov a minut o sektě, pičusovi a už tu máme obléhání a válečnou zonu jako prase, s vrtulníky nad hlavou. Řežba jak v Call of Duty, totální masakr. Hlavně tu je použita tuna reálných záběrů díky novinářům, žádná cenzura, záběry na zraněné a mrtvé členy zásahovky, hukot. V druhém díle tempo docela upadne ale vzhledem k tehdejším okolnostem se to dá pochopit. Už to není o akci, jako spíš o vyjednávání dostat co nejvíce lidí a hlavně dětí ven. Třetí díl se v druhé půlce opět rozšoupne a vidíme finální útok s tanky, mazec. Konec je teda hodně krutej a smutnej. Divím se, že dokázali vydržet v onom sídle téměř dva měsíce. V dokumentu vystupují všechny důležité postavy - bývalý členové sekty, kteří dokázali přežít celé to peklo, vojáci ze zásahu, vyjednavači, pozůstalí atd.

plakát

Shorta (2020) 

Ze všech těch ''sídlištních'' krimi ( Athena, Bídnící, Severní Marseille ) je Shorta asi nejméně reálná, ovšem mě osobně přijde jako nejdrsnější a nejvíce jsem se u ní bavil. Trochu na způsob již zmíněné Atheny, kdy po smrti mladistvého chlapce začnou nepokoje. Do nich jsou znenadání zapojeni i dva policisté. Máme tu koncept špatného a hodného poldy, plus nevyřešený policejní zákrok z dřívějška, kvůli kterému jsou posléze oba v rozepři. Příběhově je to super, stane se z toho skvělej panelákovej survival, bezprostřední útek z pekla, spousta akce, střelba, nervydrásající momenty, rasismus, policejní šikana, obě strany barikády, jak u policie, tak u přistěhovalců, jejich temná i světlá stránka. Konec je teda těžkej. Dovolil bych si to i nazvat from zero to hero, from hero to zero. Tohle jsem vážně nečekal. Jen škoda, že nebylo více vidět rabování a vandalismus a celkově ten chaos, pak bych klidně i naplno bodoval.

plakát

Bostonský škrtič (2023) 

Líbilo se mi to, akorát si myslím, že film bude spíše pro fajnšmejkry podobných případů, zvlášť když je v popředí žurnalistická práce. Hodně to ve mě evokuje Spotlight. Nečekejte žádnou drsnou krimi. Stejně tak policii a detektivy v akci. Je to čistokrevná novinařina, která se snaží odhalit sériového vraha, kterého ze začátku nikdo nebral vážně. Škoda, že všechny vraždy jsou mimo záběr a nejnepříjemnější chvíle je pohled na mrtvoly z důkazních materiálů prostřednictvím fotografií a i těch je jen pár. Tohle mě asi mrzelo nejvíce. Udělat to na způsob již zmíněného filmu Spotlight a například francouzského Případ SK1, tak je to top a hodnotil bych naplno. Největším pozitivem je určitě tempo filmu. Má to správnou tenzi od začátku až po konec, neustále se tu něco děje a snímek drží diváka v pozornosti. Já se určitě nenudil. Keira hraje v roli novinářky obstojně. Dobře je vylíčena i situace z domova, kam si začnete tahat práci a pohodové manželství se tak může měnit v úpadek. Šedesátá léta potěší vždy a atmosféra tak funguje na výbornou.

plakát

The Last of Us (2023) (seriál) 

The Last of Us bude pro mě ( nebo zatím je ) asi jeden z nejrozporuplnějších seriálů, které jsem kdy viděl. V mnoha ohledech mě neskutečně štve ale taky se dokážu kolikrát výborně bavit. Hru jsem nehrál, takže nemohu porovnávat. Často jsem se však setkával se srovnáním s The Walking Dead, které jsem naopak zkouknul. Jako hlavní a primární rozdíl vidím v akčnosti scén a hlavně zombíků. Zde je toho bohužel jako šafránu. Nakaženi vypadají sice skvěle, ale moc si jich tady neužijeme. Se vším všudy snad 2,3 větší akční scény za 9 dílů ? Na to, jak mě někteří připravovali a ujišťovali, tak je tohle pro mě žalostně málo, i oproti TWD, tam jsme si jich užívali snad v každém díle. S hlavní herečkou jsem teda zápasil první díly dost těžce, než jsem si na ni navykl. Pak už jsem se s ní nějak smířil, ale casting tady mohl vyjít daleko, daleko lépe. Naopak Pedro Pascal je jistota, ten to celý táhne a nebýt jeho postavy, tak s čistou myslí mohu říct, že bych minimálně jednu hvězdu ubral. Chvílema velmi citlivý člověk a chvílema nekompromisní zabiják, přesně tohle jsem čekal a taky chtěl. Vizuálně je TLoU taky na výbornou, tady si tvůrci pohráli a jde to znát. Nejvíce si toho samozřejmě užijeme v zarostlých a opuštěných velkoměst. Seriál jde hodně do žánru drama, ne že by mi to vadilo, ale někdy je toho až přespříliš, s několika hluchými a až nudnými pasážemi, kdy jsem čekal na konec. Celkově však hodnotím pozitivně a uvidíme, co přinese druhá série. 75 %

plakát

Vražda Murdaughových: Skandál na jihu (2023) (seriál) 

První díl sice připomíná scenérii z Beverly Hills 90210 - kdo s kým chodí, kdo je s kým nejlepší kámoš. Z počátku to je taková teenagerovská sága o mladých lidech jak vyrůstali a užívají si nevinného života. Vše se změní jeden večer, kdy se stane hrozná událost a jeden z nich zemře. Obviněn je kluk z mocné právnické rodiny a už to jede. Říkal jsem si, co asi bude následovat další dva díly. Jestli se bude dvě hodiny řešit, kdo řídil člun nebo kdo kde seděl a jeden bude házet špínu na druhého, no to snad ne. A ejhle, přišlo překvápko. Jakmile začneme poznávat celou rodinu a objeví se další záhadné vraždy a úmrtí, nabere to zcela jiný rozměr. Je škoda, že proces je vlastně pořád v řízení a nevíme, co přesně se stalo. U fotříka to však smrdí až až.

plakát

MH370: Ztracené letadlo (2023) (seriál) 

Na tom dokumentu se podílel i Dylan Avery, ne ? Je to všechno moc pěkná pohádka, ale nemůžu říct, že by mě to nějak nebavilo. Chvílema jsem se dosyta zasmál, někdy kroutil nevěřícně hlavou, bohužel jen málokdy se opravdu zamyslel. Je to pouhopouhý konspirační dokument, který se snaží dát až moc najevo, že to co se oficiálně tvrdí, není v žádném případě pravda. Bohužel je to podpořeno dvěma novináři, kteří zde dostávají nejvíce prostoru. Oba nám v průběhu představí své teorie, co se asi tak mohlo stát. Jedna z nich je vážně moc pěknej akční snímek v čele s ruským Jackem Ryanem. Skoro nikdo z nich nedokáže pracovat s daty a fakty. Za vše můžou Amíci, Rusové, Čína, Malajsie, vlastně úplně všichni. Tady chybělo vážně už jen UFO. Fascinuje mě, že tvůrci tady ani jednou nezmínili datový okruh ACARS, který vysvětluje, jak se letadlo s největší pravděpodobností pohybovalo, a který byl při tomto pátrání naprosto klíčový. Konspirační teoretici a lidi co nenávidí USA budou mít však žně, o tom není pochyb. Zmizení MH370 je samozřejmě záhadou. Prohledat 120 000 km čtverečních mnohdy rozbouřeného oceánu asi nebude prdel. Já věřím tomu, že letadlo je opravdu někde na dně těchto vod, ve velké hloubce, kde to sonary ještě neprozkoumaly. Fantasmagorní teorie provází samozřejmě každou záhadu, bez toho by to nebylo ono. Pokud bych si měl vybrat jednu záhadu v oblasti letectví, o které bych vážně rád znal pravdu, tak mezi zmizením Amelie Earthart, US bombardéry v roce 1945 a MH370, si vyberu právě tuto.

plakát

Muž jménem Otto (2022) 

Starý, puntičkářský a mrzutý Otto, naštvaný na všechno a všechny po ztrátě své manželky, se snaží ukončit svůj život. Jenže noví sousedé, kocour a okolnosti jej přimějí k tomu, že má na tomto světě ještě nedokončenou práci, a tím, že pomůže ostatním, možná nakonec pomůže i sám sobě. Knihu jsem nečetl, původní film taky neviděl, trošku mi to připomíná Gran Torino, ale je mi to úplně jedno. Takhle krásný a dojemný film jsem neviděl už pár let. Potěší flashbacky do minulosti, kdy Otto poznává svou ženu, až po osudný den a pochopíme tak Ottův přístup v současném živote. Spousta humorných dialogů a situací. Bavila mě tu úplně každá postava, každý má co nabídnout. Hanks je klasika a počíná si jako vždy znamenitě. Několikrát se tu radost mění v slzy a slzy zase v radost. Výborné komediální drama, které zahřeje u srdce.

plakát

Velryba (2022) 

Neskutečně depresivní a smutný film. Charlie se nedokáže vzpamatovat ze smrti svého přítele. Zůstane tak uzavřený sám doma, v malém bytečku a jen se pase. V jednu chvíli mi je Charlieho vážně líto a o pár minut později se mi z něj chce zase zvracet. Hodně drsný kontrast. Konverzace s jeho dcerou jsou vážně síla a jsou stropem celého snímku pokaždé, když se Ellie objeví na scéně. Finální záběr byl pro mě výbuchem emocí. Velryba je velmi citlivým dramatem, které možná pobídne některé zamyslet se nad svým životem, no a co si budem, taky váhou, protože takhle dopadnout prostě nechcete. Divím se, že Sadie Sink nedostala vůbec žádnou nominaci, jelikož je tady vážně skvělá a po Fraserovi, který si jde jistojistě pro sošku, předvádí perfektní herecký výkon. To stejné mám s hudbou, ta je zde výborně vystihující a jednoduše geniální.

plakát

The Outwaters (2022) odpad!

No ty kráááávo, tak tohle byla neuvěřitelná kejda. Mě vážně fascinuje, že jakmile někdo veme kameru do ruky, použije krev a zamixuje do toho vytí kojotů, tak si to následně označí za horor. Rychle si to shrňme. Partička přátel vyrazí do pouště, během 50 minut se nestane vyloženě vůbec nic. Slyšíme jen nějaké dunění, blesky a vytí nedalekých zvířat. Následně přichází konfrontace se sekyrou a octneme se v jakémsi přeskakování mezi dimenzema. No a to je vlastně všechno. Potom už je z toho one person záležitost, kdy se nám střídají záběry - krev na nohou, krev na zemi, krev na nohou, krev na zemi, nějaká plazící se pupeční šňůra, krev na nohou, krev na nohou, uděláme výjimku - krev na prstech, krev na zemi, zase pupeční šňůra, krev na nohou, bacha osel, krev na zemi. Přesně o tomhle je celá tahle pojebaná záležitost. Celé je to protkáno stupidním množstvím různých zvuků zvířat,blesků,hromů,chvění a nevím čeho všeho, a taky světýlek, blikajících, hýbajících, stojících, vidět tam je kolikrát úplný, ale úplný hovno. Tady si někdo dělá asi úplnou prdel ne ? Nejlepší jsou poslední minuty s hlavami, uřízlým chujem a střevama, ale to mě nedonutí změnit hodnocení. Omlouvám se, že nejsem schopen pochopit tohle duchovně podobenstvo existenciální hovno. S naprosto čistou a jasnou myslí mohu prohlásit, že tohle je ten nejhorší FF, který jsem kdy viděl. Po tomto filmově obohacujícím se zážitku začínám reálně uvažovat, že budu muset zvýšit hodnocení loňského Dashcam a VHS. 100 minut lidskýho utrpení a nesvobody. Tady není srovnávání s Blair Witch absolutně na místě a obešel bych to teda kurevsky velkou oklikou. Co říct na závěr. Found Footage is dead.

Ovládací panel
8 bodů