MightyHal

Je to už dlouho co jsem si dal nějaký Indický film a asi proto to ve mě tak silně zarezonovalo. Jedná se o typickou revenge zápletku (s menším twistem), ve které se otec mstí mafiánům za zabití svého syna. Samozřejmě zločinci netušili kdo je otec oběti zač a tak na sebe přivolali menší apokalypsu. Hlavní hrdina je totiž bývalý drsný bachař, který nezná slitování a i když je herci přes 70, tak je cool jak prase. Není to ale obyčejný film o odplatě, celé je to totiž -hlavně v první polovině- zaobalené do místy pěkně ujeté černé komedie. Kdy samozřejmostí je přepálená vydařená hudba, naprosto cheesy cool momenty s hlavním hrdinou (který musí všude vypadat jak největší kápo pod sluncem), humor a značná dávka krve. Díky tomu jsem si místy připadal jak kdybych koukal na akční jízdu se Stallonem či jiným akčním hrdinou a i přes naivitu příběhu, jsem to prožíval jak malý dítě. Jasně, jak jsem říkal, ten film je naivní, hlavní hrdina je neomylný a má vše pod kontrolou. Jenže ono je někdy tak skvělý jen si užívat stylovou jízdu a sledovat jak záporáci dostávají totálně na prdel a jsou zesměšňováni. Takže pokud nehledáte hloubku či zranitelného hrdinu, tak máte šanci si to užít. Nemluvě o tom že celý film je kompletně přepálený a nabízí tu hromadu ujetých až bizarních postaviček a over the top dialogů, u kterých jsem se několikrát přistihl že se směji nahlas. Také potěšil nějaký ten gore - který jsem nečekal- a i vydařená režie spolu s kamerovými záběry. Na škodu tak ale může být že tu kvůli věku herce nejsou vyloženě akční bojové scény, ale většinou se jedná o útok mačetou či přestřelky. Teda o no to ve výsledku ničemu nevadí, na rozdíl od toho že v druhé polovině už je to s tempem trošku horší a filmu lehounce na některých místech dochází dech. Což se sice daří místy kompenzovat humorem, ale ta přepálená stopáž prostě cítit jde. Naštěstí závěr zase nabere na obrátkách a já odcházel z kina sice vyčerpán ale šťastnej. 9/10 Jo a nechoďte na to že to je Indický John Wick, není to pravda. ()

Ramanam

Řádný nářez! Jedná se o „dva filmy v jednom“, které na sebe navazují a prolínají se. První půle je ve znamení brilantně brutálních vyvražďovaček, proložených vydařeným humorem. Rajnikanth je v roli chladnokrevného mstitele s jasnými psychopatickými sklony prostě skvělý! A to je mu přes 70 let! Smekám! Ve 3/4 se malinko uhne z původní nekompromisní cesty, ale nevadí... Děj se uklidní a odlehčí bláznivějším humorem. Zde mě pobavil Sunil a R. Kingsley. V poslední části se dočkáme překvapení, konečného zúčtování i bolestně dojemného konce. Můžeme též vidět pospolu mnoho velkých jmen indického filmu. Hudba je vydařená. Pět slabších hvězd. ()