Ramanam

Řádný nářez! Jedná se o „dva filmy v jednom“, které na sebe navazují a prolínají se. První půle je ve znamení brilantně brutálních vyvražďovaček, proložených vydařeným humorem. Rajnikanth je v roli chladnokrevného mstitele s jasnými psychopatickými sklony prostě skvělý! A to je mu přes 70 let! Smekám! Ve 3/4 se malinko uhne z původní nekompromisní cesty, ale nevadí... Děj se uklidní a odlehčí bláznivějším humorem. Zde mě pobavil Sunil a R. Kingsley. V poslední části se dočkáme překvapení, konečného zúčtování i bolestně dojemného konce. Můžeme též vidět pospolu mnoho velkých jmen indického filmu. Hudba je vydařená. Pět slabších hvězd. ()

MightyHal

Je to už dlouho co jsem si dal nějaký Indický film a asi proto to ve mě tak silně zarezonovalo. Jedná se o typickou revenge zápletku (s menším twistem), ve které se otec mstí mafiánům za zabití svého syna. Samozřejmě zločinci netušili kdo je otec oběti zač a tak na sebe přivolali menší apokalypsu. Hlavní hrdina je totiž bývalý drsný bachař, který nezná slitování a i když je herci přes 70, tak je cool jak prase. Není to ale obyčejný film o odplatě, celé je to totiž -hlavně v první polovině- zaobalené do místy pěkně ujeté černé komedie. Kdy samozřejmostí je přepálená vydařená hudba, naprosto cheesy cool momenty s hlavním hrdinou (který musí všude vypadat jak největší kápo pod sluncem), humor a značná dávka krve. Díky tomu jsem si místy připadal jak kdybych koukal na akční jízdu se Stallonem či jiným akčním hrdinou a i přes naivitu příběhu, jsem to prožíval jak malý dítě. Jasně, jak jsem říkal, ten film je naivní, hlavní hrdina je neomylný a má vše pod kontrolou. Jenže ono je někdy tak skvělý jen si užívat stylovou jízdu a sledovat jak záporáci dostávají totálně na prdel a jsou zesměšňováni. Takže pokud nehledáte hloubku či zranitelného hrdinu, tak máte šanci si to užít. Nemluvě o tom že celý film je kompletně přepálený a nabízí tu hromadu ujetých až bizarních postaviček a over the top dialogů, u kterých jsem se několikrát přistihl že se směji nahlas. Také potěšil nějaký ten gore - který jsem nečekal- a i vydařená režie spolu s kamerovými záběry. Na škodu tak ale může být že tu kvůli věku herce nejsou vyloženě akční bojové scény, ale většinou se jedná o útok mačetou či přestřelky. Teda o no to ve výsledku ničemu nevadí, na rozdíl od toho že v druhé polovině už je to s tempem trošku horší a filmu lehounce na některých místech dochází dech. Což se sice daří místy kompenzovat humorem, ale ta přepálená stopáž prostě cítit jde. Naštěstí závěr zase nabere na obrátkách a já odcházel z kina sice vyčerpán ale šťastnej. 9/10 Jo a nechoďte na to že to je Indický John Wick, není to pravda. ()