PORNO!

Dokumentární / Erotický
Česko, 2023, 6x26 min

„My Češi jsme jedni z nejlepších v pornu v Evropě. Jsme odvážný národ, co má rád zábavu. Proto si myslím, že Češi mají hodně blízko k erotice. Pár z nás to umí na kameru i ukázat.“ – Lutro.

Česko má v historii pornoprůmyslu své nesmazatelné místo. Podle dat z roku 2013 se v žebříčku zemí původu pornohereček objevuje Česká republika hned na třetím místě. Proč tomu tak bylo a jak je tomu dnes, ukazuje dokumentární série PORNO! skrze životy pornoherce Lutra a pornoherečky Isabelly de Laa. Namísto morálních soudů se série v šesti dílech snaží odpovědět na otázky, kdo jsou ti lidé, kteří se touto kontroverzní prací živí, jakým způsobem ovlivňuje jejich osobní a partnerský život a jak se vyrovnávají s předsudky společnosti. (YUMMY YUMMY s.r.o.)

Ryuuhei

Spíš, než o nějaký detailní náhled do průmyslu jako takového, na jednotlivé lidi, kteří se starají o produkci, jde o výpověď dvou po***herců. Chlápek mi přišel fajn, prostě kluk z vesnice, relativně přemýšlivý člověk, který si nicméně v útlém mládí našel zalíbení v po**u a chtěl se mu věnovat i profesionálně. Společně s ním jsme si prošli veškerými úskalími takové volby, od reakcí samotné rodiny, přes krušné začátky v g*y tématice, až po třeba naprosté zhroucení a případnou závislost na drogách. Holka, s níž se ve výpovědích prostřídával, mi už tolik sympatická nebyla a i přes snahu ze sebe dostat co nejvíc myšlenek a pohledů působila dost vypatlaným dojmem. Společně se nicméně shodli na jednom zásadním - po**o je naprostá fikce, která se neshoduje s realitou. A jeho natáčení není o tom, že člověk přijde na plac a prostě si užije s pohledným protějškem, ale musí především hrát, řídit se scénářem a někdy jít i proti vlastním pocitům a přesvědčením, aby mu nehrozilo vyloučení z branže. Osobně jsem si nicméně sliboval větší zastoupení i dalších členů štábu, mihnulo se tu jenom pár producentů a jeden kameraman, ale zajímala by mě třeba výpověď obyčejných uklízeček, které po scénce naběhnou a musí vyčistit všechen ten sajrajt, co po aktérech zbyl. Jinak koukatelný dokument, který přiblížil alespoň základní myšlenky, nijak po**o neglorifikoval a od něhož jsem i přes to málo odcházel nabit zajímavými informacemi. Ani zpracování nebylo špatné, cílilo na uměleckost a artistické, či jinak upravené záběry přímo z aktů, až k archivně pojatým scénám odkazujícím na minulost aktérů. Jen bych toho klidně uvítal po této stránce míň, občas to zbytečně zdržovalo a odbíhalo od rozjetého poutavého tématu. ()

William_

Člověk by řekl, že skomírající Prima Cool která žije jen díky Simpsonovým konečně zařadí po 10. večer do svého programu porno a pozvedne si tímto krokem svou sledovanost, a ono je to "jen" kecání o tom, jak se dvojice na první pohled sympatických herců dostala do tohoto průmyslu a jak funguje. Dojemné chvíle kde bychom měli soucítit s herci absolutně nefungují (viz. první díl). Pokud se o toto odvětví alespoň trochu zajímáte, nepřekvapí Vás v tomto šíleně natahovaném pořadu absolutně nic (ano, šlo by to všechno odvyprávět za 6x10 minut, ale do 10 minut moc reklamního času nenarvete). Kdyby tento pořad přišel před 20 lety, možná bych byl z pár věcí překvapen, takto se ale nekoná nic nového či převratného. Tak snad aspoň ten křiklavý název televizi zvedne sledovanost. A o to přeci jde ne? ()

MartinTerran

Dokument, který je pojatý trochu jinak a zabývá se i psychologií protagonistů a čím vším si v hlavě museli projít. Jelikož je to český projekt tak je zde i srovnání jak je to u nás a v cizině. Za mě určitě stojí za shlédnutí.  Hodnocení: 75/100. ()

ChickenPate

Poté, co jsem viděl vystoupení režiséra Štočka v Show Jana Krause jsem měl pocit, že seriál nebude úplně dotažený a tento dojem jsem si dnes potvrdil po shlédnutí všech šesti dílů. Tohle snad nemůže označit za výstup své tříleté práce. Slečny Isabelly mi je líto, z té za celou dobu nevypadla jediná myšlenka co má hlavu a patu. ()