Elena to ví

S postupující Parkinsonovou chorobou vede žena neúnavné pátrání po vinících náhlé smrti své dcery. (FunDinDung)

sofiapetra

Paní Morán hrála tu nemocnou paní opravdu přesvědčivě, ale jinak to byla ztráta času. Protože ani scénáristka evidentně nevěděla. Tak na nás udělala dlouhý nos a utekla psát zase nějakou další perlu. ()

Arsenal83

Elena to ví... Len škoda, že divák nevie ani hovno. Lebo film sa neunúva čokoľvek vysvetľovať. Takže neviete, prečo a čo sa stalo, ale máte sa sústrediť na pocity chorej osoby, pričom film obsahuje cez flashbacky hneď niekoľko dejových liniek, ktoré sa nikdy nevysvetlia ani nedokončia, takže nervóznejší divák dostane pri záverečných titulkoch od toho sklamania Parkinsona sám. ()

Johnny.ARN

Elena bola jediná, čo vedela. Lebo ja som nevedel a dúfal som v zvrat v závere. Nebavilo ma to, akože áno, viem čo sa chcelo povedať a tak, ale ee. Jedna len za ten trefný point o tom, ako sa z geriatrika nestane dieťa. 1 z 5 ()

NikiVai

Mercedes Morán tu odvedla vynikající herecký výkon, bylo radostí se na ni dívat. Celý film je hlubokou psychologickou sondou do duše jedné nemocné ženy stojící na zlomovém bodu svého života. Výborné to bylo i přesto, že hlavní hrdinka byla dosti nesympatickou osobností. ()

• Film sa natáčal v Buenos Aires, Mar del Plata, Hurlingham a Lanús (Argentína) od januára do marca 2023. (Arsenal83)
  • Film natočený podľa rovnomenného románu Claudie Piñeiro. (Arsenal83)