Ten, co slaví každý den

Na pozadí příběhu jednoho z nejvýznamnějších extrémních sportovců v historii České republiky Michala Marošiho natočil režisér Martin Vrbický celovečerní dokument o osudu celé generace lidí, která upsala život horským kolům a dalším extrémním sportům. Před kamerou se tak vystřídaly legendy jako jsou Tomáš Slavík, Michal Prokop, Eva Adamczyková nebo Kanaďané Richie Schley a Brett Tippie. Film není pouze portrétem člověka, který stál nesčetněkrát na hraně mezi životem a smrtí, ale zároveň odráží jeho snahu skloubit rodinný život s životem vrcholového sportovce. (Aerofilms)

charles3

O hlavním protagonistovi filmu jsem předtím asi v životě neslyšel a podobné sportovní aktivity mě naprosto míjejí, přesto mě film dokázal strhnout, zaujmout a bavit. Podobně jako předtím podobně laděný snímek o našich skejťácích v počátcích tohoto "sportu" u nás (King Skate). Kromě kaskadérských výkonů bikerů mě zaujala i obrazová kvalita použitých záběrů a výběr hudebního doprovodu, stejně jako slovenská píseň provázející závěrečné titulky. Potěšila i střídmá stopáž, jen o několik minut překračující hranici celovečerního filmu. Poctivé ****. První komentář zde. ()