20 rokov Slovenska v Európskej únii - slávnostný galavečer

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2024, 90 min

Oficiálny program pri príležitosti 20.výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie, spojený so slávnostným odovzdávaním štátnej ceny Alexandra Dubčeka. (RTVS)

Arsenal83

Síce nie som zástanca názoru, že bez Bruselu by sme žili v dierach a srali do latrín, avšak ako mierový a ekonomicko prospešný projekt má EÚ veľký zmysel. Kým ju totálne neovládnu regresívne živly, pre ktoré je priorita zavádzať povinné názory a ktoré názory, že muž a žena + deti sú rodina označuje za fašizmus a hate speech. Gala program bol prekvapivo proslovenský a to asi aj preto pod koho záštitou to bolo zorganizované. Na môj vkus až príliš veľa áriovania, fidlikania, klavírovania a cimbálovania, ale tak heavy metal tam zaradiť nemohli. Prekvapila profesionalita moderátorky Karin Haydu, ktorá nemala problém správať sa neutrálne a s úctou aj voči zástupcom súčasnej garnitúry. Iní ako pavián Šťanke, slintoš Kemka, či seniláčka Vášáryová by tam možno hádzali molotovove koktejly. Oproti Slnku v sieti z predchádzajúceho víkendu brutálny rozdiel a zároveň ukážka toho, ako by mohol vyzerať normálny verejnoprávny program bez agitky a aktivizmu. ()