Reklama

Reklama

Iluze na prodej: Podvod jménem Generace Zoe

  • Argentina El vendedor de ilusiones: El caso Generación Zoe (více)
všechny plakáty
Trailer
Argentina, 2024, 107 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Dokument o vzestupu a pádu argentinské firmy Generation Zoe. Tahle síť, která nabízela duchovní koučink, byla ve skutečnosti jenom zástěrka pro nehorázný podvod. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ešte väčší podvod než u nás BMB invest a podobné pyramídky, u ktorých si ovečky mysleli, že je určite košer, keď ti niekto sľubuje závratné zisky v rýchlom čase. Že ho chytili a riešia, to je v poriadku. Ale hlupákov nikdy netreba odškodňovať, ako sa požadovalo u nás. Hlupáčik len trp, keď si myslíš, že ťa zachráni nejaký krypto pastor a ty pri ňom výskaš, ako keby ťa hypnotizoval sám Rasputin, lebo ty tvrdíš, že pri ňom cítiš "zvláštnu spiritualitu". ()

redsparrow 

všechny recenze uživatele

Dokument o klasické bandě nesvéprávných chudáků, kteří naletěli dalšímu vychcánkovi. Tady s tím rozdílem, že tohle bylo opravdu v obřím měřítku. Nahrávala tomu podle mě mentalita Argentinců a podobně "smýšlejících" obyvatel latinské Ameriky, se svojí pobožností, naivitou a vrcholem životních snů v kutálení zlaťáků. "Položil na zem krabici a v ní bylo 200 000 dolarů, nic krásnějšího jsem v životě neviděla!". Docela na to seděla slova zaznějící přímo ve filmu: "Argentina je bohatá, ale duševně zbídačená země". Ať se na mě nikdo nezlobí, pokud někdo falešně zpívá do karaoke a lidi mu nadšeně v transu tleskají a mávají rukama, pak nejsou prostě psychicky v pořádku. Dokument samotný povrchní, zdlouhavý a plný vatoidního blábolení o ničem. ()

Reklama

Galerie (10)

Reklama

Reklama