Tanec s ďáblem: TikToková sekta zvaná 7M

• USA Dancing for the Devil: The 7M TikTok Cult
USA, 2024, 2 h 41 min (Minutáž: 49–58 min)

Režie:

Derek Doneen

Kamera:

Derek Doneen

Hudba:

Ariel Marx

Epizody(3)

Tanečníci z TikToku se nechají vlákat do jedné manažerské firmy a její církve. Ukáže se ale, že její zakladatel má máslo na hlavě a všechno bylo úplně jinak. (Netflix)

Sebule

První díl mě docela navnadil, ale potom to šlo z kopce. Nuda, omývané stejné věci furt dokola a navíc se od druhého dílu dokument zajímá spíš jenom o členy té sekty, než o mladé tanečníky, kteří mají vygumované mozky asijským pastorem. Hodnocení: 5/10 ()

Skeksis

Tancuj, tancuj, vykrúcaj, len mi kostol nezrúcaj; hopsarára hopsasa, choďte všetci dofrasa! Triezve mozgy by som nečakala ani v normálnom kostole, nie že ešte v tom sektárskom. Je pravda, že mladí ľudia s málom možných východísk, sa dajú zlákať na také dementné drísty úchylákov, ktorí ich vykorisťujú a všemožne zneužívajú. A mozgy im vymyjú, usmažia a zožerú, takže im vlastne ani nedôjde, že to tak je. By som tomu prasačiemu ksichtu za kazateľňou strčila tú Bibliu (Bola to vôbec Biblia?) stránku po stránke do krku, krucifix do riti, namiesto svätenej vody poliala benzínom a urobila z neho peknú vatru. A dala to na TikTok. ()

wojtekp

Totální balast. Vše co se lze dozvědět v celých 3 hodínách, je řečeno na počátku v prvních minutách. Další 3 hodiny běhu nic nepřidávají. Za dokumentem není řádná reálna žurnalistická investigace. Dokonce ani nepoužiili moc z toho co zjistily samy rodiny. Prostě jen pár lidí co s nima udělali rozhovor a nějak to slepili a prostříhali TikTok videi. Člověk by si myslel, že za ty 3 hodiny získá alespoň nějkou empatií pro ty lidi, zvláště, že je to nabité emocemi, ale ono nic, ty emoce jsou prázdné a mimo kontext. Chybí nějaké budování příběhu a ztotožnění s postavami. Kdejaký YouTuber v garáži slepí lepší dokument z článku na Wikipedií a videem ze stocku. ()