Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční
  • Thriller

Emily (2022)

Zo striktnej kresťanskej výchovy skoro nikdy nič dobré nevzišlo. Až na zopár výnimiek, ktoré so všetkými tými výmyslami a lžami nesúhlasili, a postavili sa proti nim trebárs umeleckou formou. Tieto dve sestry napísali každá po jednej knihe - Charlotte Janu Eyrovú a Emily Búrlivé výšiny, či na Veternej hôrke, alebo proste Wuthering Heights. Čo je pravdu povediac dosť málo na to, aký je doteraz okolo toho rozruch. Hlavná postava permanentne vyzerá ako keby vyfajčila desať deka trávy, aj keď film tvrdí, že brala ópium. Na to, že bola farárova dcéra, viedla celkom rockerský život - písala básničky, mala nie celkom vyjasnený incestný vzťah so svojím bratom a preťahovala ďalšieho farára. Zrejme sa jej to celkom pomotalo v hlave a brata si zosobnila v Heathcliffovi a mŕtvu mamu s papekom trieskajúcim na oblok. Tá teda triezva určite nebola. Neviem, čo z toho je pravda, no to sa už nik nedozvie.

Veneciafrenia (2021)

Aj my máme kadejakých šašov, až na to, že sa za nich neprezliekajú. Ale jasné, aj mňa by štvalo, keby som vyšla na balkón, a okrem debilného kanála by som uvidela debilného turistu na gondole, ako si fotí môj balkón aj so mnou. Prípadne v škaredej maske, ako keby ich Benátčania nosili každý deň. A ešte by mal tú drzosť zamávať mi. Ukázala by som mu iba jeden prst, nie všetkých päť. Mňa už štvú aj turisti v Tatrách, ktorí si v šiltovkách a so slnečnými okuliarmi fotia stromy, ako keby doma nemali tiež. Najradšej by som ich utopila v Štrbskom plese. A horlivo si fotia ešte v lodi na Dunaji aj Bratislavský hrad, ktorý je podľa mňa škaredý ako pokazená torta. Máme na Slovensku aj krajšie, ale aj tie nám, samozrejme zasierajú turisti.  Utopiť v Dunaji! Zvrhnúť z hradieb! Celkom originálny nápad, ale klasika bola v maximálnej debilite hlavných postáv.

Zákon mlčenlivosti (2022)

Starká stará ježibaba, strýko tyran, teta submisívna trpiteľka a bratranec retard. Tak to mala na dennom poriadku dievčina, z ktorej pohľadu by vám vypadali vlasy. A ešte pripočítam drzého násilného Laktibradu, ktorý jej dal čudné polienko ovešané retiazkami. A maminku, ktorú jej zabili. Ďalej som napočítala tridsaťtri sošiek Panny Márie, desať kôz a šesť oviec. Samozrejme tam, kde je na každom rohu Panna Mária a kríže, nesmú chýbať drogy. A samozrejme keď má dievčina extra hnev v očiach, musí sa raz prejaviť. Film dobrý, herecky výborný, ale ten koniec som nepochopila. Samé mátohy v čiernom kričiace čudnú pesničku a policajné auto. Koniec. WTF?

Candy Land (2022)

Sektárska svätá čúza si zmyslí, že si nakráča do sexmotela, a "očistí" všetkých zúčastnených tým, že ich zakrajgluje pekným krucifixom so skrytou dýkou, ktorú jej dala maminka. Svätý pavúk na ženský spôsob, aj keď totálne nereálny, ale typ tohto filmu nikdy netreba logicky rozoberať. Bolo tam dosť nápaditých a vtipných scén, aj krvi primerane, až na to, že pre mňa to nebol horor. Dobre som sa na tejto komédii pobavila.

plakát

Black Snow (2023) (seriál)

Ak si Travis Fimmel myslel, že hrať kus psycho znamená vypleštiť vodnaté oči, tak sa mu to podarilo. Ale pre mňa to bol nepodarený pokus o herectvo tohto druhu. Na druhej strane, byť jeho postavou, tak by som nemala nervy na tých protivných odutých černochov, ktorí sú vraj „hrdí“. Hrdí na čo? Na to, že ich plantážnik donútil sadiť a kosiť cukrovú trstinu? Tak sa nemali nechať donútiť. To by som sa radšej dala zabiť. Či na to, že sú aj po storočiach nevzdelaní, recitujú knihu plnú výmyslov a blbostí – Bibliu, spievajú debilné, nervy drásajúce pesničky a žijú v bubline? A sú podozrievaví k akémukoľvek belochovi, čo je totálne trápne a pokrytecké, pretože násilie tak produkujú oni. A tá baba, ktorá si odskákala v podstate to, že sa snažila niečo vyriešiť, zatiaľ čo ostatní to ticho tolerovali, tak tá herečka je top škaredá. Kam sa hrabe Joker, prekliate emoji, kam sa hrabe Kakiharo z Ichi The Killer, kam sa hrabe Červená Čiapočka s vetou: "Stará mama, prečo máš také veľké zuby?"? Úsmev od ucha k uchu doslova (teda, chýbajú asi 3. cm) bez plastickej chirurgie. Tá by dokázala zožrať XXX burger na jeden hlt, narodeninovú tortu aj so sviečkami, dokázala by vám pokojne odhryznúť hlavu. Keby sa rozhodla vraždiť ona, tak by asi nik neunikol. Mdlý seriál plný spomienok a škaredých hercov.

plakát

Vražda Grace Millane: Speciál o falešnosti (2022) (TV film) odpad!

Absolútne zbytočný a nudný film. Tí dvaja "psychológovia" by si zaslúžili päsťou do ksichtu. Nemusím mať doktorát z emočnej inteligencie na to, aby som spoznala, že ten škaredý, sprostý čurák klame. Navyše robiť rozbor prípadu, keď už polícia vedela, čo sa stalo, je úplne od veci. Všade kamery, policajti všetko videli a on klame. Kto s priemernou inteligenciou to urobí? Ešte sa aj pozrel do výťahovej kamery, blbec. Nemáte randiť s pochybnými cudzími ľuďmi! A chodiť s nimi do hotela! Piča sprostá tučná.

Velryba (2022)

Mať 270. kíl, byť gej a mať za dcéru drzú piču, tak by som na jeho mieste niekde radšej spadla zo schodov a už sa neprebrala. A museli by ma piati dvíhať zo zeme. Brendan Fraser sa svojej role zhostil bravúrne, ale asi má doteraz svalovicu z tých tukových protéz, čo mu tam nacapili.

The Stylist (2020)

Urobiť skalp je najkreatívnejší spôsob ako učesať ľudí. Kam sa hrabe Toni&Guy?! Nikdy neviete, kto vás otrávi. Môže to byť v kaderníctve, v bare, na pošte... Aj v riti sveta. A oskalpovať vás. No ak to urobí kaderníčka, ktorá ani nevie, že kožu by trebalo chemicky upraviť, celkom by ma to naštvalo, lebo by môj skalp vyšiel navnivoč. Ale to by mi už mohlo byť jedno, keďže by som bola mŕtva. Celkom nápaditý, vtipný, aj keď nedomyslený film.

Bledé modré oko (2022)

Detektív bez zbrane je ako farár bez kríža. Čiže Christian Bale rieši vraždy bez zbrane s pomocou E. A. Poea. Nechápem, čo tam robila Gainsbourg. Hrala tam asi päť minút a väčšinu sa váľala v posteli. Absolútne zbytočná postava. Asi si myslela, že je ešte v Nymfomanke. No stále lepšia ako tá vyšinutá piča s epilepsiou, ktorá si nahovárala, že má divné potreby. V skutočnosti mal čudnú chorobu Edgar Allan Poe. Celý život sa bál, že raz odpadne, prehlásia ho za mŕtveho a pochovajú za živa. Možno preto písal horory, no nemyslím si, že s jeho alkoholizmom by dokázal vyriešiť čokoľvek.

Černý Mercedes (2019)

Najzaujímavejší bol úchylák v dome oproti. A tiež samozrejme nacista - gej. Ale to vlastne nie je zaujímavé, lebo všetci nacisti boli a sú gejovia. Inak sterilný, jednoducho natočený dej evokujúci televíznu tvorbu.