fragre

Krásná mýdlová bublina. Čtyři rozmarné krásky – Sadie (Judy Huxtable), Melanie (Esther Anderson), Busbee (Marilyn Rickard) a Samson (Kathy Simmonds), které již roupama nevědí co dělat, ukradnou z muzea voskovou figurínu Michaela Caina, aby s ní provozovaly výstřední taneční kreace. Když je jim tato hračka odebrána pořídí si novou, zorganizují únos dekadentní popové hvězdy Christiana (David Anthony), kterého uvězní kdesi na venkově ve futuristicky působící obří plastové kouli. Zde je tento eroticky trýzněn i sváděn a jsou likvidovány jeho pokusy o útěk. Po jeho osudu však usilovně pátrá jeho manažer a zločinecký gang, který od tohoto manažera vybírá peníze, nicméně bez hvězdy, která peníze produkuje, není co vybírat.--- Režisérem tohoto dílka byl Robert Freeman - fotograf, který byl kolem poloviny šedesátých let dvorním fotografem The Beatles (jeho fotografie jsou i na obalech LP Beatles For Sale, Help! a Rubber Soul). Ta jeho profese je na tom filmu vidět, ten má svůdnou náladu tehdejšího swingujícího Londýna. Ač je film erotikou prodchnut, je prost vší nahoty, což mu snad naopak přidává na účinnosti. Zvláště titulky podkreslené nádhernou popově psychedelickou skladbou All of Us od britské skupiny Nirvana jsou působivé (což je snad poznat i z nevalně kvalitní ukázky zde). Forma u tohoto filmu silně převyšuje obsah. Moje hodnocení není vůbec objektivní, ale pro fandy let šedesátých je to bonbónek. ()