Mobile Sheriff Jiban

všechny plakáty

Naoto Tamura (Šótaira Kusaka), nový detektiv v Central City, je při výkonu služby zabit bionoidní příšerou. Doktor Kenzo Igaraši, muž, jehož experimenty byly zodpovědné za vznik organizace Bioron, přivedl muže zpět k životu jako kyborgského detektiva Džibana. Jediným člověkem, který zná Džibanovu identitu, je Majumi Igaraši (Konomi Mašita), která Džibana/Naota nazývá svým „starším bratrem“. Harry Boy je na druhé straně Džibanův robotický asistent, který společně s Majumi žije na jejich tajné základně a společně bojují proti organizaci Bioron a chrání spravedlnost. (salfa72)

salfa72

Smíchejte Knight Ridera s Robocopem, k tomu přidejte lehce pedofilního poldu a to vše zabalte do tradičního tokusacu hávu á la Strážci vesmíru. No řekněte sami, co víc byste chtěli? Snad jen děj mohl být víc propracovanější (působilo to na mě tak, že někdo vzal různé záběry a smíchal je náhodně dohromady). Říká se (nevím, zda je to pravda), že tvůrci Robocopa se inspirovali u seriálu Space Sheriff Gavan a tvůrci seriálu Mobile Sheriff Jiban se zase inspirovali u Robocopa (tady je to myslím dost evidentní, včetně pohybů robotického strážce zákona). ()