Grim

všechny plakáty
Velká Británie, 1995, 86 min

darkrobyk

Skupina přátel vysvobodí při seanci monstrum, které je uvězněno v jeskynním komplexu. To pak unese Wendy a navíc se telepaticky propojí s Katie. V městečku stojícím nedaleko jeskynní začnou lidem v domech pukat zdi, a tak se Penny spojí s dávným přítelem Robem a požádá ho, zdali by s ní jeskyně neprozkoumal, páč je na to odborník. Přidá se ještě několik lidí, mezi nimi také Steve a Katie, kteří jediní o monstru ví, když ho pomocí magie vysvobodili. Naprostá většina filmu se odehrává v podzemí, částečně v ateliérech, ale více ve skutečných jeskyních, jelikož hercům jde pára od úst. Hledání Wendy a snaha přijít na kloub otřesům se promění v boj o holý život. A mrtvých je opravdu dost! Monstrum docela ujde, film ovšem vypadá spíše jako z počátku osmdesátých let. Poslední třetina má spád a krví se nešetří. Jasně, je to laciné béčko, mizerné herecké výkony, nakreslení netopýři, ale druhá půlka mě bavila. Současnému divákovi nedoporučuji, spíše pro sběratele a skalní příznivce osmdesátkových hororů, i když je to z poloviny let devadesátých. ()

Campbell

Film který jsem chtěl docela dlouho vidět a když konečně došel čas tak ve mě zůstalo hořké zklamání, začátek filmu je hodně špatný a není tu prakticky žádná historie monstra ani vysvětlení co se vlastně děje. efekty jsou slabší a celkově je to nuda. Nicméně když se objevý monstrum tak se člověk aspoň baví. gore je slabší a herci? Co by jste čekaly? Sem tam jsem se bavil a sem tam jsem se nudil, na to jak jsem film scháněl dlouho tak zklamání. ()