Chi qing kuai xu

• Hongkong 痴情快婿 (více)
všechny plakáty

Lacike

Dalsia po technickej stranke spickovo prevedena beckova akcna komedia od Frankie Chana. Zapletka je taka priemerna. Leon Lai hra policajta, ktory sa chce ozenit s Vivian Chow, ale jej otec Kent Cheng je mafian, takze sa ich snazi rozdelit napriklad aj tym, ze ju da uniest. Okrem ineho sa Leon zapletie aj so zlodejkou Sharon Kwok, co celu situaciu skomplikuje. Nastastie mu neustale pomaha jeho kamarat Frankie Chan. Nakoniec sa na scene objavi este dalsi mafian Norman Chu, ktory chce znicit Kent Chenga a jeho rodinu, takze sa proti nemu budu musiet postavit Leon a Frankie. Znie to celkom dobre, ale dvakrat zabavna zapletka nie je. Asi najväcsi problem vidim v hereckom obsadeni. Frankie mi dlhodobo nepripada vhodny do hlavnych uloh a Leon zase nie je prilis vtipny co je v komedii problem. Nastastie to znova zachranuju bitky, ktore su Jackie Chanovsky vynaliezave a Sammo Hungovsky neskutocne bolestive. Fakt som mal v niektorych bitkach problem uverit, ze sa tam naozaj nemlatia. Tak tvrdo a kontaktne tie chvaty pôsobia. Bohuzial akcne sceny v poslednej tretine obsahuju divne absurdnosti jak od Wong Jinga. Vybuchujuce autodrahove auticka, divne prestrelky a aj bitky su zrazu ocividne predratovane. Skoda, kedze tie predtym boli neskutocne. Vysledok je taky nesurody priemer, ale za jedno pozretie to stoji. 5/10. ()