Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Nizozemsko, 2008, 127 min

Záznam koncertu holandské skupiny Within Teptation, který se uskutečnil 7. ledna 2008 v Rotterdamu.

Složení kapely:  Sharon den Adel - zpěv

10 Somewhere
11 The swan song
12 Memories
13 Our solemn hour
14 The other half (of me)
15 Frozen
20 Deceiver of fools
21 All I need
22 Ice queen (Seuata)

heyda

Úplnou náhodou jsem zde narazil na možnost ohodnocení tohoto famózního, ohromující, excelentního symphony-metalové koncertu a neváhám vytasit 5 hvězdiček. Každý fanoušek této muziky bude uchvácen, ostatní ať si řeší zase svoji hudbu :). Doporučuji tyto písně: Our solemn hour, Hand of sorrow, What have you done, The howling, Jillian....samozřejmě, že všechny jsou luxusní, ale z těchle opravdu běhá mráz po zádech. 1000000% ()

gogos

Dokonalé po všech stránkách. Když začneme koncertem - skvělá hudba, úžasný doprovod orchestru, boží atmosféra, skvělý zvuk, hosté, oblečení, skladba songů, podiová show, pozadí.... A v superlativech se dá hovořit i o zpracování DVD. Perfektní zvuk i obraz, skvělý střih, kombinace černobílé a barevné... Zkrátka a dobře vynikající práce na všech frontách dala vzniknout jednomu z nejlepších hudebních DVD co znám! ()

Slarque

Milník v žánru symfonického metalu. Ani teď, o 9 let později, ho nikdo nepřekonal. Výborná kapela na vrcholu s excelentní zpěvačkou v čele doplněná o symfonický orchestr, sbor, hosty, tanečníky na chůdách a pyrotechniku. Navíc je tu nadčasově dokonalý zvukový mix (na Blu-ray disku je na výběr z pěti zvukových stop, přičemž tři z nich jsou v rozlišení 96 kHz / 24 bitů), který prověří kvality domácí zvukové sestavy. Obrazově je to také paráda, byť v pár pasážích je použit až nesmyslně rychlý střih. Bonusový disk nabízí i bonusový koncert, který si sice také můžete pustit v DTS 96/24, ale stejně hned uslyšíte ten rozdíl: zvuku chybí objem i síla. ()

Gothar

Po S&M od Metallicy je toto dalsie spojenie gitar s orchestrom, ktore ma zaujalo tak, ze ho pocuvam dookola :) Vizualne je cely koncert zvladnuty velmi dobre (videa v pozadi, efekty, strih). Z hudobneho hladiska sa mi paci zvolnenie tempa v strede koncertu a nasledne opatovne vygradovanie atmosfery. ()

Ratemus

Absolutní masakr, kam se na ně hrabou Nightwish, WT šlapou. Black Symphony je absolutně nadupané, emocemi narvané dvd protože takové aranžmá si nedovolí jen tak někdo. Pompézní show s orchestrem a sborem prostě nažene husí kůži až na prdeli snad každému je to famózní, epické, monstrózní prostě dokonalé. Sharon je naprostá profesionálka, její hlas je neuvěřitelný, akorát to její máchání rukou mě fakt sralo, ale užil jsem si to....mimochodem živě jsou WT ještě lepší...škoda jen že v posledních letech se topí v pop sračkách. Jinak zde uvidíte ty nejlepší písně, muzikanti jsou ve vrcholné formě, naprosto unikátní koncert, kam se na to sere Holopainen a jeho ždímačka. ()