Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony

(koncert)

Záznam koncertu holandské skupiny Within Teptation, který se uskutečnil 7. ledna 2008 v Rotterdamu.

Složení kapely:  Sharon den Adel - zpěv

10 Somewhere
11 The swan song
12 Memories
13 Our solemn hour
14 The other half (of me)
15 Frozen
20 Deceiver of fools
21 All I need
22 Ice queen (Seuata)

MikeeTheory

Within Temptation je kapela, která umí hrát živě! Nevěříte? Koukněte se na Black Symphony. Sharon den Adel patří ke světové extratřídě a je úplně jedno o jakém žánru je teď vlastně řeč. Sharon velice procítěně a hlavně čistě dokáže zazpívat pomalé a krásné balady i rychlé a svižné písničky. V současné době jsem neviděl tak povedený koncert, který by byl zaznamenaný na dvd. Navíc spojení s orchestrem je dokonalé. Celý koncert jsem vše sledoval s otevřenou pusou a husí kůží. Dokonalost! ()

heyda

Úplnou náhodou jsem zde narazil na možnost ohodnocení tohoto famózního, ohromující, excelentního symphony-metalové koncertu a neváhám vytasit 5 hvězdiček. Každý fanoušek této muziky bude uchvácen, ostatní ať si řeší zase svoji hudbu :). Doporučuji tyto písně: Our solemn hour, Hand of sorrow, What have you done, The howling, Jillian....samozřejmě, že všechny jsou luxusní, ale z těchle opravdu běhá mráz po zádech. 1000000% ()

svadlenaX

Jestli jsem někdy viděl lepší koncert než Nightwish: End of An Era, je to právě tento. Sharon Den Adel je světová třída, která zpívá milionkrát lépe než drtivá většina komerčních zpěvaček. Obecně z celé kapely mam lepší dojem než z Nightwish. Asi proto, že se při koncertech dokáží nenuceně usmívat, užívat si to... a nemají potřebu měnit zpěvačky. Ano, zpěvačka bude vždycky na sebe strhávat největší pozornost :) Jsou to prostě všichni super týpci co dokázali napsat plno úžasných písniček, které podbarvuje orchestr. Show nemá chybu - tanečníci na chůdách, pyrotechnika, speciální hosté a orchestr se sborem v pozadí.. Nejlepší symphonic metalové live DVD! ()

Eleanor05

Domnívám se, že tenhle koncert už Within Temptation nikdy nepřekonají... Stále i po šesti letech je to famózní zážitek, ke kterému se člověk vždycky rád vrátí. Skutečně výborně složený playlist s většinou nejlepších skladeb skupiny v čele s (podle mého názoru) nejvydařenější deskou WT vůbec - tedy The Heart of Everything, kapela ve výborné formě a velkolepé jevištní provedení (obzvláště Jillian, Angels a Ice Queen berou dech)! Jedinou slabinou koncertu (kvůli které jsem dlouhou dobu váhala dát 5*) je zvukově výrazné potlačení kytar, kvůli přílišnému vytažení zpěvu a orchestru dopředu (DTS je to trochu vyrovnanější, u DD 5.1 strašně markantní) až by člověk neznalý originálů mohl pochybovat, zda se vůbec jedná o metal.... PS: Nástup Sharon den Adel na pódium při Jillian považuji za nejefektnější začátek koncertu, jaký jsem kdy viděla. ()

Gothar

Po S&M od Metallicy je toto dalsie spojenie gitar s orchestrom, ktore ma zaujalo tak, ze ho pocuvam dookola :) Vizualne je cely koncert zvladnuty velmi dobre (videa v pozadi, efekty, strih). Z hudobneho hladiska sa mi paci zvolnenie tempa v strede koncertu a nasledne opatovne vygradovanie atmosfery. ()