Gimme Shelter

• Japonsko Exciting ero: atsu hada (neoficiální název)
Pornografický / Komedie / Drama
Japonsko, 1986, 57 min

Režie:

Hisajasu Sató

Kamera:

Toshihiko Uriu

Wade

Tak trochu mix všeho od komedie, erotiky až po náznak něčeho z hororu, ale ve výsledku jsem popravdě nepochopil co všechno chce film divákovi dát. Možná šlo opravdu jen o ukázku rozkladu rodiny kde nám režisér ukazuje že každý má nějakou úchylku. Já bohužel šel do filmu s tím že to bude zvrácené pinku s klasický starým japonským humorem a ten humor jsem v tom moc neviděl i tak se mi, ale nechce dát méně jak 3 hvězdy.   5/10 IMDb ()

Arkanoid

Rodina si sadá za stôl k večeri. Ozýva sa hudba ako zo sitcomu. Dvojičky majú narodeniny. Mama upiekla tortu. Neprítomný je len syn, tak rodičia sa len pri prianí Happy Birthday to you pozrú na jeho miesto a potom prajú dcére. Za zábleskom foťáku uvidíme výbuch. Absurdita, ako má byť. Obsah svojím poukazovaním na vynucovanie si tradícií v kombinácií s menším potlačením slobodnej vôle pripomína slávny The Graduate, ale z úvodu odbočí viac na sexuálnu cestu, ako hľadanie hodnôt. Všetci členovia rodiny sú zvrátení a to prináša zaujímavé situácie, ktoré ocenia všetci fanúšikovia žánru pinku. Film je však akoby bez postáv, chce len dokázať, že každý má svoje uchýlky, preto aj dialógy sú obmedzené na nevyhnutné minimum predstavenia postáv či vyjadrenia intímnych túžob a nezavadzajú režisérovmu zámeru sústredenia sa na sexuálne pudy. Dej sa spolieha na to, že sa všetky zásadné veci stanú naraz a divák nevie, čo ku nim postavy viedlo. Z formálneho hľadiska sa využíva hudba a zvuky na navodenie nepríjemných stavov, niečo podobné žánru aggrotech, ku ktorému sa v scénach pohybu striedajú uhly kamery na umocnenie dynamiky. ()