Opičí král

Překonání tří překážek (E08)

(epizoda)
  • Čína Kan tu feng san nan
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 53 min

Kri-kri

Na děj poměrně bohatá epizoda se svižným tempem. Příběh s démonem Žlutým vichrem odsýpal mimořádně rychle, za čtvrt hodinku bylo po všem a Tripitaka se Sunem a Čuníkem mohli pokračovat v cestě. Na další zastávce u řeky Tekoucího písku po krátkém souboji nabrali Písečného mnicha a tak je skupinka poutníků konečně kompletní. Po dvou bojových dobrodružstvích to chtělo trochu oddechu a tak si druhou polovinu dílu divák odpočine u humorně laděného příběhu, v němž několik božstev nastraží na Tripitaku a jeho učedníky zkoušku ctnosti v podobě ovdovělé statkářky a jejich tří dcer zralých na vdávání. A kdo jiný by jim na to skočil, než požitkářský Čuník.:) Scéna, kdy s šátkem na hlavě hraje s děvčaty na slepou bábu je velice vtipná. A ta jeho neomalenost "Když mě nechce žádná dcera, tak si mě vemte alespoň vy.":) 100% ()

javlapippi

"Ty jsi ale drzá opice, nemáš úctu ani před Budhou!" Naša svätá trojica pokračuje v ceste, kde ju tentoraz čaká prekážka v podobe prdiaceho tygrodémona fúkajúceho oslepujúci poprašok, ktorý by si rád obohatil jedálniček o Tripitaku. Následne na nich z rieky vyskočí ryšavý zurvalec s lebkovou reťazou na krku, ten sa však po nejakých bojových exhibíciách a úprave frizúry pripojí ako Piesočný mních k našim cestovateľom. Na záver im pánbožkovia nachystajú skúšku v podobe bohatého domu, kde sa im vdova pokúša nanútiť za manželky tri dcérky vo veku 16 až 20 rokov. Všetci cudne odvracajú zrak, prípadne sa čoby askéti tvária nechápavo, až na prasacieho nadržaného požívačníka, ktorý na svoju nestriedmosť aj doplatí. Dejovo bohatá a vtipná epizóda. ()