Opičí král

Zkrocení nefritového zajíce (E24)

(epizoda)
  • Čína Hou wang chu wen shi
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 50 min

Kri-kri

Tento díl je jednoznačně můj nejoblíbenější! Především je to veliká nostalgie, jediný díl, který jsem měl nahraný už z prvního odvysílání v roce 1991. Za těch víc jak 25 let jsem se ho napouštěl tolikrát, že jej dokážu celý odříkat zpaměti!:) Přestože příběh záměny princezny za démonku není nijak zvlášť originální, mně se velmi líbí. Nejsou zde zbytečně zdlouhavé akční boje a provedení je tentokrát spíše konverzační, což mi vyhovuje. Atmosféra indického nádechu a k tomu přizpůsobeny kostýmy (ty žlutooranžové šaty princezně náramně sluší) i specifická hudba. Nejlepší je písnička ze svatební hostiny, ta je rovněž má nejoblíbenější ze všech písní, co v seriálu zazní. V závěru se Čuník na okamžik po letech shledá se svoji neopětovanou láskou z nebe. Jednoznačně plných 100% a kdyby to bylo možné, dám víc než 5 *. ()

javlapippi

"Tak ty nevíš, co je slušnost?! Moje královská dcera ti není dost dobrá?!" Tripitakovi zase raz hrozí svadba, tentoraz si ho vybrala falošná princezná, ktorá sa nespolieha na amora a šípy lásky si vystreľuje z luku sama. Mních dostane od jej kráľovského rodiča ponuku, ktorá sa neodmieta a tak sa nerád musí podvoliť. Zvyšná trojica nájde zakliatu originálnu monarchovu dcéru, privedie ju do paláca a Budhovi oddaný svätý muž ujde ženbe len o chlp. Príbeh sa odohráva v Indii, čomu zodpovedajú kostýmy, interiéry, exteriéry, hudba, ba dokonca v rozpočte zvýšilo aj na jedného slona. Nemôžem si pomôcť, ale čínski herci a herečky v indických háboch s bodkami na čelách mi kvôli typickej čínskej gestikulácii skôr evokovali Thajsko alebo Kambodžu než Indiu. Trochu mi to celé tiež pripomenulo československé televízne inscenácie orientálnych rozprávok. Nechýba dokonca bollywoodska tanečná scéna v čínštine. A najvtipnejšie boli scény, kedy nadržaná princezná zvádzala úporne sa brániaceho Tripitaku s úmyslom pripraviť ho o panenstvo. Vynikajúca epizóda. ()