George Carlin: Carlin on Campus

(TV film)
všechny plakáty

JimiH

Nevyrovnaný Carlin. Spousta chytrých a štiplavých komentářů, ale ještě větší hromada "lidových témat" jak od Seinfelda. Přesto se nejedná o žádný pád velkého komika, prostě jen chvilkové zaškobrtnutí. ()

tomashrabek

Z toho, čo som od Carlina zatiaľ videl, mal práve na Campuse najväčšie problémy s rytmom a konzistenciou celého vystúpenia. Somárske mostíky sú slabé a umelo pôsobiace, ich umeniu sa Carlin zatiaľ len učil, a veľa dobrých a úderných skečov je popretkaných slabou a rozťahanou vatou a peknými, ale značne nevtipnými animáciami. Je to škoda, ale práve tieto výplne strhávajú celok obsahujúci pár geniálnych gagov do trojhviezdičkových vôd. ()

Mackro

Jednotlivé segmenty si päť hviezd určite zaslúžia, hlavne ten s autami je ohromný (vtip s hlasným autorádiom si vždy púšťam asi 5 krát), kreatívny a skutočne trefný. To isté platí aj pre úvodnú modlitbu a veľmi známe "Stuff" a "Baseball and football". Lenže bohužiaľ, zvyšok je poslabší - niektorý tmeliaci materiál nie je dostatočne ostrý a tiež som nepochopil kreslené vsuvky, ktoré často opakovali to, čo zaznelo v predošlých špeciáloch. Na tých som sa nezasmial. Možno preto, lebo nebolo vidno perfektné Carlinove ksichty, ktoré tu hojne používa. Dávam štyri a je mi to ľúto, pretože Carlin on Campus má rozhodne silu a niekoľko viac ako nezabudnuteľných momentov ("We have no money for food! We're POOR!"). ()