Karel Kryl - kdo jsem…?

• Slovensko Karel Kryl - kto som?
Hudební / Poetický / Dokumentární
Česko / Slovensko, 1993, 85 min

Výrazná osobnost české hudební scény Karel Kryl v roce 1993 společně s režisérem Dušanem Rapošem natočil komorní medailonek, odhalující jeho životní postoje a názory. Ty jsou prezentovány výhradně jeho vlastní tvorbou. Písně a básně, staršího i novějšího data, tak dají nahlédnout do duše umělce, který svou zemi musel nuceně opustit a po dlouhá léta sledovat dění v ní jen zpovzdálí. (Česká televize)

kabka*

Nastává dilema. Dokument neoplývá kvalitou, obrazová stopa je spíše rušivá a nezajímavá. Skládání písní a dialogů je poněkud krkolomné a nenavazující, vše je naházené poněkud bez ladu a skladu. Když se ale na snímek nebudu dívat jako na dokumet, ale na výběr z tvorby Karla Kryla, bylo by to na plných *****. Tož volím kompromis. ()

jessic

Nejde o dokument, ale o recitál. A to zcela průměrně televizně zpracován. Zdejší hodnocení patří zřejmě Karlovi Krylovi, ale já si raději vezmu knížku nebo pustím desku. Pro mě spíš podprůměr. Hvězdy jen z piety. ()

Kalda69

Duvod uplne stejny jako Enšpígl. Kamera a strihy nestojej za nic ale vzhledem k tomu, ze tento bozsky Karel zde sam recituje, zpiva a minimalisticky vypravi, nema to kdo jiny zkazit a strasne dobre se to zadumcive a melancholicky poslouchalo. ()

intheend

Nehodnotim úroveň koncertu/dokumentu? jako takovou, ale spíš výběr písniček a jejich podání. Prostě nejde jinak než 5* Kryl byl fantastickej písničkář a je obrovská škoda, že umřel v pouhých 49 letech. ()

eta

Skvělý dokument člověka který v textech vyjádřil dobu okupace rudou armádou a jehož texty platí i na dnešní pohlaváry kteří jen rozkrádají republiku.ani se nedivím že Karlovi z toho puklo srdce. Nechápu některé komentáře zakomplexovaných děti stbackych slovenských kokotov (Krusty ) ()

milos.bradik

Nevím co bych napsal, protože slova nedokážou vyjádřit to, co cítím. S Karlem jsem se osobně setkal v roce 1990 a krátce jsem s ním hovořil. Tehdy jsem zcela nechápal jeho zahořklost a skepsi. Dnes už ji chápu, když se tady tlačí na Hrad bývalý estébák, aby vystřídal jiného bývalého komanče. ()

kar8

Jestli je to ten dokument, ktery se v 90.letech siril ve velmi zvlastnim formatu pro prehravani na PC ve vlastnim prehravaci, tak je to super dokument, ktery kazdy priznivec Karla Kryla musi videt.Skoda jen te zdejsi iritujici anotace se zakladni skladebni dvojici "Osobnost natočil". Ta osobnost, zensky rod. Zrovna u Kryla, ktery si daval na kvalitni cestine velice zalezet.Ale dokument rozhodne zhlednete, je to mozna posledni takovy dokument pred jeho smrti. ()