Karel Kryl - kdo jsem…?

• Slovensko Karel Kryl - kto som?
Hudební / Poetický / Dokumentární
Česko / Slovensko, 1993, 85 min

Výrazná osobnost české hudební scény Karel Kryl v roce 1993 společně s režisérem Dušanem Rapošem natočil komorní medailonek, odhalující jeho životní postoje a názory. Ty jsou prezentovány výhradně jeho vlastní tvorbou. Písně a básně, staršího i novějšího data, tak dají nahlédnout do duše umělce, který svou zemi musel nuceně opustit a po dlouhá léta sledovat dění v ní jen zpovzdálí. (Česká televize)

intheend

Nehodnotim úroveň koncertu/dokumentu? jako takovou, ale spíš výběr písniček a jejich podání. Prostě nejde jinak než 5* Kryl byl fantastickej písničkář a je obrovská škoda, že umřel v pouhých 49 letech. ()

eta

Skvělý dokument člověka který v textech vyjádřil dobu okupace rudou armádou a jehož texty platí i na dnešní pohlaváry kteří jen rozkrádají republiku.ani se nedivím že Karlovi z toho puklo srdce. Nechápu některé komentáře zakomplexovaných děti stbackych slovenských kokotov (Krusty ) ()

milos.bradik

Nevím co bych napsal, protože slova nedokážou vyjádřit to, co cítím. S Karlem jsem se osobně setkal v roce 1990 a krátce jsem s ním hovořil. Tehdy jsem zcela nechápal jeho zahořklost a skepsi. Dnes už ji chápu, když se tady tlačí na Hrad bývalý estébák, aby vystřídal jiného bývalého komanče. ()