Nebýt dnešní

Druhý celovečerní film Petra Marka vznikl ve spolupráci s ostravským divadlem XXXH´X XO XXOXX. Oproti jeho poetickému debutu Láska shora, který rozbil tradiční příběh, vytváří film Nebýt dnešní příběh přehledný a zprvu i s očekávatelným vývojem. Trojice přátel se vypraví na osamocenou chatu, aby se zde pokusila zbavit drogového návyku. Petr Marek svůj film charakterizuje slovy: „Přibližně v polovině filmu se drogové drama rozpadne a z filmu typu Pavučina se začíná pomalu stávat film typu Což takhle dát si špenát. (oficiální text distributora)

markyzgero

dávam velkou chválu jak poctě dogme 95, tak sci-fi přesahu v závěru. jen si neodpustim jednu výtku: když už beru amatérský herce, dam je do rolí, kde jim to divák uvěří. opravdu si petře myslíš, že tý tvý 3člený company uvěřim drogovou závislost? ()

Prubner

Je to samozřejmě amatérská liga, ale v jejím rámci jde o docela zdařilý počin. Herci jsou fajn, ústřední nápad s časovou smyčkou je zajímavý (a hlavně plně využitý), autenticitu a improvizované dialogy mám ve filmech rád, takže dávám ***. ()

Alden_Larson

Tohle je za mě Markův nejlepší film. Děj se ze začátku nezdá být moc zajímavý, v půlce filmu se ale rozjede jeho mysteriózní aspekt a jeho zbytek je velmi zábavný. Herecké výkony a dialogy byly skvělé a všechny postavy byly zajímavé. Prezentace je velmi chaotická, ale hodí se. Petr Marek má jedinečný styl natáčení, který se k jeho filmům hodí perfektně. Hudba byla nejslabší aspekt filmu, ale nebyla špatná. 8/10 ()

Trillian

v porovnani se soucasnou ceskou filmovou tvorbou je tenhle amaterskej film o sverazne odvykaci kure co do provedeni, napadu i hereckych vykonu rozhodne nadprumerny. :) ()

TylerD.

Jsem rád, že se u nás stále točí scifi, nebo jen mysteriozní? Z českých mi to připomíná Vlčí boudu ale tohle se mi líbilo víc. Ze zahraničních film, který jsem myslel, že se jmenuje Divergence ale asi ne, nebo zmizel z čsfd. Líbila se mi i první půlka filmu ale když kamera poprvé zabrala Gerarda, jak se blíží k rozsvícenému oknu, došlo mi to hodně rychle, nadšení vzrostlo o sto procent a hodnocení o třicet. Asi jsem čekal nějaké vysvětlení na konci nebo prostě uzavřenější konec ale i tak obrovský klobouček! Obzvlášť s tak neuvěřitelným rozpočtem. Vzhledem k tomu, že nepřidávám ani procento proto, že jde o domácí film, tak představa, že filmy, které stojí tisíckrát tolik a nestojí ani za desetinu, je zarážející. ()