Gump - jsme dvojka (2024)

Přiznám se, že jsem do tohoto filmu měl celkem velká očekávání. První Gump se mi moc líbil, jeho konec mě dokonce dohnal k slzám. Nečekal jsem, že se tomuto filmu podaří to samé, ale doufal jsem, že se mi aspoň bude líbit. Takže mě moc mrzí, že to tak není. Oproti prvnímu filmu je to opravdu velmi výrazné zhoršení. Příběh je zkomolený a mnohem méně působivý. Postavy, kromě Gumpa, nejsou ničím výrazné. Ze všeho nejhůř je na tom prezentace, vůbec se mi nelíbí, jak tento film vypadá. Některé scény byly natočeny jako mockument, stylem seriálu The Office, vůbec nechápu, čeho tím režisér chtěl docílit. Taky je tam sposuta falešného nasvícení, které vždy vypadá otřesně. Hudba byla místy kýčovitá, ale nevhodná mi nepřišla. 4/10

Manželé Stodolovi (2023)

Výborný film. Velmi dobře zpracovaný příběh s hodně nekonvenční tématikou. Jako studie hlavních postav funguje skvěle, jejich spád ke zlu a to, jak se k sobě chovají, obzvlášť to, jak ona jeho neustále manipuluje, bylo všechno skvěle zpracované. Herecké výkony byly fantastické, prezentace se mi moc líbila a hudba také. Celkově mi film místy přišel trochu moc dlouhý, ale jinak si nemám na co stěžovat. 9/10

Sladký život (2024)

V rámci české kinematografie je tohle nesmírně neoriginální romantická komedie, nenabízí divákům nic, co by už neviděli stokrát předtím. Ale není to špatný film. Jeho prvních cca dvacet minut je k nevydržení, sexistický vtip za sexistickým vtipem a příšerné dialogy. Po konci prvního aktu se film i jeho příběh a postavy polepší. Vývin protagonisty a jeho vztahu s ostatními postavami byl pozoruhodný a herecké výkony taky nebyly špatné. Prezentace byla fajn, ale některé scény byly příšerné sestříhané. Hudba byla nesmírně kýčovitá, vůbec jsem ji nemohl brát vážně. 5/10

Jak přežít svého muže (2023)

Film absolutně o ničem. Nemá co říct, nemá zajímavý příběh ani postavy, je plný klišé a mimořádně stupidního humoru. Sem a tam mi trochu vtipný přišel, ale opravdu jen málokdy. Herecké výkony byly většinou tragické, jenom asi dva mi přišly aspoň decentní. Prezentace nebyla špatná, ale úplně výrazná taky nebyla. A hudba byla hrozně kýčovitá. 2/10

Její tělo (2023)

Velmi zajímavý a působivý film, a pro českou kinematografii celkem nekonvenční příběh. Jeho zpracování se mi moc líbilo, ale musím se přiznat, že mi některé jeho části přišly trochu hloupé. Taky mi přišel moc dlouhý, myslím si, že by film mohl být o dorbých deset minut kartší. Postavy byly skvělé, cesta hlavní hrdinky byla tragická, ale zároveň velmi působivá, Natalia Germani svoji roli zvládla výborně. Ostatní herci byli také velmi dobří. Líbí se mi, že se film nebojí ukázat intimnost při nátáčení erotických filmů, k tomu mám velký respekt. Prezentace byla fajn a hudba se mi taky hodně líbila. 8/10

Vrchní, prchni! (1980)

Úžasný film, naprosto fantastický, opravdu si u něj nemám na co stěžovat. Děj i jeho protagonista jsou výborně zpracovaní. Herecké výkony jsou skvělé, prezentace je výborná a hudba také. Docela se stydím za to, že mi trvalo tak dlouho se tento film podívat, spousta lidí mi ho doporučila se slovy, že je to kultovní klasika a jeden z našich nejlepších filmů a já s nimi teď naprosto souhlasím. 10/10

Matka v trapu (2024)

Přijde mi, že se tento film snaží být dva filmy najednou. Ne jednu stranu chce být komedie a na druhou vážné drama. Film během svých devadesáti minut mezi těmito žánry skáče, ale ani jednomu není plně oddaný. Což je škoda, protože si myslím, že kdyby se plně zaměřil na svoje dramatické aspekty, tak by byl mnohem lepší. Děj filmu má slabý začátek, ale postupně se mi líbil víc a víc. Postavy byly docela zajímavé, herecké výkony byly slušné a prezentace taky nebyla špatná. Dialogy byly většinou dobré, ale některé mi přišly moc robotické. Hudby bylo ve filmu moc, v několika scénách mi přišla trochu manipulativní. 6/10

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Výborný film, skvělě mě pobavil. Na můj vkus je tak akorát absurdní, ví o sobě, že je stupidní a netváří se, že není. Děj je zajímavý od začátku do konce a postavy taktéž. Herecké výkony byly všechny skvělé. Prezentace byla taky výborná, některé vizuální a praktické efekty v dnešní době už nevypadají nejlíp, ale je to téměř padesát let starý film, takže se to většinou dá odpustit. Hudba se mi taky moc líbila. 9/10

S tebou mě baví svět (1982)

Filmy Marie Poledňákové mi vždycky přišly něčím zvláštní. V případě tohoto filmu mi přijde, že děj nemá moc co do sebe. Je v něm pár momentů, které mě hodně pobavily, ale jako celek je děj takový všelijaký. Postavy taky nebyly moc zajímavé, zachraňují je jenom herecké výkony, které byly všechny dobré, dokonci i ty dětské. Prezentace byla fajn a hudba taky ušla, i když film pořád používá jednu písničku pořád dokola. 6/10

Slavnosti sněženek (1983)

Myslím, že jsem tento film úplně nepochopil. Vidím, o co se Menzel snažil, ale moc mi to neladí. Hlavní děj filmu je zajímavý a většina postav také, ale jako celek mi film přijde jako mišmaš náhodných událostí, které toho se sebou nemají moc společného. Herecké výkony byly fajn, prezentace a hudba taky, scéna s divočákem ve škole byla nejlepší z celého filmu, ale jinak mě tento film nijak moc nenadchl. 6/10