Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (759)

plakát

S tebou nikdy (2023) 

Spousta vedlejších postav, přičemž každá má v ději za lubem něco jiného, ta plánuje to, ta zase něco jiného, ta má takový záměr, ta zase jiný, čert aby se v tom vyznal, dohromady je to slušný zmatek. A s lesbickou svatbou - navíc rasově vyváženou - jděte do... Nesnáším snahy cpát tyhle progresivní tendence do každého filmu. Navíc Sydney Sweeney to tady vůbec nesluší. Klady ? Možná krásná australská příroda, ale to není zásluha tvůrců.

plakát

Svatá (2024) (TV film) 

Příliš dlouhé na to, že se ve filmu po většinu času nic podstatného neděje. Zbytečně natahované. Polovina by stačila až až. Ale největší problém mám s myšlenkovým vyzněním snímku: lež je v pořádku, pokud je to ve službách vyššímu cíli - antikomunismu. Lhát o komunistech je správné, jestliže to posílí nenávist k nim. Typické myšlení dnešních "demokratů" (i těch z Reflexu). Tato idea celý film shazuje a je odporná. Nikoli, pánové, lež je lež, ať slouží jakémukoliv cíli.

plakát

ONEMANSHOW: The Movie (2023) 

Kašlu na to, co je pravda a co mystifikace. Já jsem to bral jako českou verzi Dannyho parťáků a v tomto směru jsem se docela bavil. Má to velmi slušné tempo, nápady, humor, nenudilo mě to a Kazma mi nevadí. Na jedno podívání obstojný zábavný film.

plakát

Nikdy neříkej nikdy (2023) 

Takže jako obvykle: komedie to není, protože to není vůbec vtipné, zato je to ovšem nudné, předvídatelné, klišovité a nechutně přeslazené. Ale kvůli sympatickému hereckému obsazení se to dá vydržet.

plakát

Dvě slova jako klíč (2023) 

Chválím tvůrce za natáčení v různých krásných lokacích po celém světě i za snahu o mezinárodní obsazení (Richard, Olbrychski). Ale mě tyhle filmy, zdlouhavě filozofující o nesmrtelnosti brouka, prostě nebaví. Je to nuda, protkávaná trapnými "moudrostmi" jako z nějaké knihy citátů.

plakát

Můžem i s mužem (2023) odpad!

Divadelní předlohu jsem neviděl, takže nevím, jestli je to taky taková nezábavná trapná pítchovina beze smyslu, jako tenhle film. Celý se odehrává v jednom bytě, kde pár vysušených tresek žvaní nesmysly a dělá nesmysly. Před požitím nelze než varovat ! Těch 80 minut vám už nikdo nevrátí.

plakát

Rodinná rošáda (2023) 

Ty americké komedie o výměně těl jsou všechny na jedno brdo. Už to ani není zábavné, jen nudné. A to neustále omílané heslo "Rodina je nadevše" mi už leze krkem. Moje oblíbenkyně Jennifer Garner účinkováním v podobných ptákovinách jen ztrácí drahocenný čas, který by mohla vyplnit natočením nějakého akčního filmu.

plakát

To ty nosíš smůlu, lásko (2023) 

Film má velmi řídký děj a jako komedie nefunguje. Na nohou ho s bídou drží pouze záběry krásné chorvatské přírody a charismatický Ivan Franěk.

plakát

O malých věcech (2023) 

Povídkový film plný vykonstruovaných a ne moc vtipných historek, z nichž jen asi dvě mají překvapivou pointu.

plakát

Erhart (2022) 

Debutant Jan Březina se pokusil tuctový příběh o tunelování v 90. letech podat v podobě artového psychologického dramatu, ale výsledek je dost nudný a nezáživný, přičemž výsledek hrdinova pátrání je jasný dlouho dopředu. Ale aspoň je to pokus o jiný typ filmu, než jaké se u nás stabilně točí.