Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (612)

plakát

Letní kemp (2021) 

Hlavní dvojice je sympatická, parodie na Pan a paní Smithovi taky potěší, ale to je z kladů asi všechno. Předvídatelný příběh bych skousl, kdyby ty písničky za něco stály. Jenže nestojí a ani jednu z nich nemám potřebu slyšet podruhé, což je u muzikálu docela problém. A ta protivná křesťanská agitace tomu taky nedodá.

plakát

Josef Kajetán Tyl (1925) 

Nenápaditě zpracovaný Tylův životopis. Přemíra titulků. Většina filmu je hodně zkratkovitá, až po 90 minutách film zpomalí a teprve poslední zhruba třetina, líčící Tylův úpadek a jeho umírání, je docela působivá. Takový kdyby byl celý film, mohl bych ho hodnotit výše. Štěpánek většinou nemá co hrát, a když už má, tak to kazí přehnanou teatrálností. Postava Voříška jako komický element má příliš mnoho prostoru, i když Veverka je z herců asi nejlepší.

plakát

Svatý Václav (1929) 

Tyhle státní zakázky dopadají vždycky stejně: jako neinvenčně natočená nevzrušivá nuda. Umělecký podprůměr. Holt hodně peněz nezaručí umělecké zpracování (to se týká i dnešních agitek). Je to natočeno podle katolických not, takže rozvržení postav je černobílé, všechno je přehnaně patetické, režie téměř amatérská, bojové scény nezvládnuté. První část filmu je zkratkovitá, druhá, zachycující přípravy na vraždu Václava, je naopak natahovaná až k nesnesení. Herci nemají co hrát, obzvlášť chudák Zdeněk Štěpánek vůbec netuší, co si s touto rolí počít.

plakát

Utajený pasažér (2021) 

Bohužel, postavy v tomto filmu se chovají nikoliv na základě logiky, ale podle současné politické korektnosti. Logicky by posádka přebytečného pasažéra zapíchla, ale to jaksi v tom případě nejde (BLM), ani Asiat nesmí zemřít, takže se nakonec obětuje SPOILER !!! kdo asi... Anička. Kvůli té politické korektnosti je vývoj děje hrozně předvídatelný. Mimochodem, Anna Kendrick určitě není herečka, která by se typově hodila na astronautku, natož na lékařku, vlastně se nehodí na nikoho, kdo má dokončenou střední školu bez maturity. Ale dívá se na ni hezky, to zase jo. A Toni Collette mi stále víc připomíná Ivanu Chýlkovou...

plakát

Babička (1921) 

Spíše ilustrace nejznámějších pasáží knihy než plnohodnotný film. Červenková předpokládá, že divák knihu četl, a tak se nezdržuje expozicí, vysvětlováním, začátkem ani koncem. Ale není to zase tak hrozné, dívat se na to dá.

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál) 

Naprostý souhlas s uživatelem sorrow. Jednoduchá základní situace je natahovaná až neskutečně (na 13 dílů !) a nakonec to skončí tak, jak se očekávalo. Důsledkem tohoto natahování je fakt, že scenárista už často neví co by, a tak nechá postavy mnohdy jednat nelogicky, v rozporu s jejich charaktery. Aby diváci cítili vůbec nějaké napětí, tak se zdlouhavě řeší otázky, kdo udal primářku a kdo vyměnil děti. Ale je to natočené a zahrané tak dobře, že si divák těchto nedostatků ani nevšimne, resp. uvědomí si je až později. Z herců si zaslouží vyzdvihnout D.Barešová (objev !), M.Dancingerová (objev !), D. Novotný a M. Isteník. Darija Pavlovičová byla v ději nakonec byla celkem zbytečná (ale hezky se na ni kouká).

plakát

Náhradnice (2011) 

Ne, nefunguje to. Z mnoha důvodů: děj je příliš vykonstruovaný, scénář nevtipný, sbližování hlavní dvojice je odbyto několika málo scénami (takže jim tu lásku nevěříte), režisér všechny zbytečně tlačí do přehnané nadsázky a chemie mezi postavami je nulová. Kelly se sice snaží (někdy až moc), ale sama to neutáhne.

plakát

Služebníci (2020) 

Výbroušená formální stránka zakrývá schematický scénář, strnulé herecké výkony a ošuntělé metafory. Jakkoliv je forma propracovaná a vymazlená, film nesděluje vůbec nic nového, je to jen další agitka v řadě (hodní antikomunisté versus zlí komunisté - kolikrát už jsme to viděli ?).

plakát

Svéhlavička (1926) 

Špatně zrežírovaná a nudná adaptace dívčího čtení. Spíše než o příběh jde o rozvleklou bezdějovou idylku. Navíc skoro všechny herečky byly podobného typu a místy bylo obtížné se orientovat, která je která. Ale pobaví komická epizodka Čeňka Šlégla.

plakát

Díra (2019) 

Je to především alegorie na lidskou společnost, alegorie tak polopatická, že víc už být nemůže. Navíc je ten film docela nuda. Kostka, kterou se tvůrci Díry zjevně inspirovali, je o mnoho lepší.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama