Qiuqiu ni, biaoyang wo

• USA Gimme Kudos
všechny plakáty

Ku je zkušený reportér velkého čínského deníku. Jednoho dne za ním přijde prosťáček Jang a tvrdošíjně se domáhá veřejného uznání za to, že zachránil dívku Oujang před znásilněním. Ku zprvu odmítne o případu psát, ale na Jangovo neustálé naléhání nakonec začne jeho tvrzení ověřovat. Najde Oujang, ale ta mu řekne, že se ji znásilnit nikdo nepokusil, a že ji tudíž ani nikdo nezachránil. Přesto Jang nadále trvá na své výpovědi. Jak Ku postupně proniká do zprvu titěrného případu, s každou nově objevenou nejasností naráží na velké morální otázky, s nimiž se musí vyrovnat nejen jako novinář, ale hlavně jako člověk. Film vystavěný na zdánlivých banalitách a každodennostech je nejen citlivou charakterovou studií, ale i společenskou satirou. (Febiofest)

tombac

Mno, společenskou satirou bych Qiuqiu ni, biaoyang wo (Dej mi uznání) nenazýval, na to je čínský snímek málo humorný, hodně upovídaný, trpící zdlouhavými, na vážnou strunu hrajícími segmenty děje. Herec v roli prostomyslného a tvrdošíjného Janga je typově přesný, avšak nejvíce mě zaujal jeho dlouhovousý dědeček, figurující ve dvou milých scénách. A hudební složka si uznání jistě také zaslouží :-) ()