foto

Fan Liao

  • nar. 14.2.1974 (46 let)
    Chu-nan, Čína

Biografie

Liao Fan se narodil čtrnáctého února roku 1974 v provincii Čínské lidové republiky Chu-nan, rodišti mnohých uznávaných čínských filmových tvůrců a města s patřičnými vlohy k tomu, aby ho navnadilo angažovat se ve filmové branži. To se skutečně také stalo, ale až podstatně o moc později a to konkrétně roku 1993, kdy začal studovat na Univerzitě dramaturgie v Šanghaji, kterou dokončil o čtyři roky později, roku 1997.

Zpočátku hrál převážně vedlejší malé role ve všemožných čínských filmech, či seriálech. Teprve v roce 2007 dostal svou první vážnou roli, kdy mohl ukázat, co v něm skutečně vězí. Bylo to konkrétně ve válečném filmu Ji jie hao, kde slavil obrovský úspěch. 

Po tomto prvotním úspěchu přišla řada dalších, kde projevil nejen své kvality, ale také všestrannost, když dokázal zahrát roli nejen v dramatech, ale i komediích. Příkladem tomu může být ve snímku Yi ban hai shui, yi ban huo yan (více známým pod názvem Ocean Flame). Velký průlom a zásadní zlom nastal v jeho kariéře, když byl nominován na Zlatého medvěda pro nejlepšího herce v hlavní roli za rok 2014. Toho také získal.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky