Angyali üdvözlet

András Jeles

András Jeles

Sándor Kardos

Margit Galamb

Na rozdíl od uživatele hygienik bych se zdráhal říct, že forma převyšuje obsah, on je tu obsah i poselství snímku vcelku jednoduše čitelné na základě rozvržení rolí obou mocností, kdy Bůh = Naděje a Ďábel = Zoufalství, a forma, ač specifická, se tu obsahu vesměs podřizuje. Veškerá, v pravdě aspoň pro mě prazvláštně zvolená období, pouze ilustrují určité obecné, stále se vracejí negativní lidské povahové tendence ve stylu pokrytectví, stádnosti, touhy po moci a jiných, a to, kterak bez ohledu na okolnosti kolem, stále ovlivňují svět okolo sebe. Netroufnu si tvrdit, že jsem pobral vše, co je mi tu nabízeno, i tak si ovšem myslím, že trochu pozornější sledování solidně vzdělaným divákem postačuje k vychutnání si většího než malého množství toho, co je tento film schopný nabídnout.(30.9.2019)

Vysoko umelecký až filozofický pohľad na dejiny ľudstva (diabol umožní Adamovi a Eve vidieť budúcnosť) od prvotného hriechu až po Veľkú francúzsku revolúciu, na motívy drámy Imre Madácha Tragédia človeka. Všetky postavy hrajú deti a nemôžem sa zbaviť pocitu, že filmu dominuje na môj vkus až príliš forma (spomalené pohyby postáv, zvláštne prostredie, existenciálne dialógy) nad všeobecne známym dejom. Ak by som bol umeleckejšie založený, nepochybne tento film ocením.(10.3.2010)