Pošli kulku

Dokumentární
Brazílie / USA, 2007, 85 min

Svědectví o korupci a třídním boji v Brazílii, jak je vyprávěno prostřednictvím příběhů o bohatém podnikateli, plastickém chirurgovi, který pomáhá obětem únosu, a politikovi, jehož příjem závisí na žabí farmě. (oficiální text distributora)

Trailer

Marze

To je opravdu země hrůzy. To je pak logické, že tihle brazilští fašouni přeměňují Amazonii na pastviny pro masný skot, aby se uživil prudce rostoucí počet obyvatel na Zemi. ()

Ernst

Vizualne celkem pekne zpracovane, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze autor tak zamaskoval krasnou polevou neprilis vabny dort. Ze zacatku jsem se trochu neorientoval v tematu a hledani spojitosti mezi unosy a vytunelovanym projektem Sudam. Ve chvili kdy jsem se zorientoval a sledoval jak dokument pokracuje jsem ocekaval, ze dokument bude nejak zasadne pokracovat, bohuzel se tak nestalo. Trochu bych to prirovnal k hranemu filmu Domino. Vizualne skvele, ale obsahove prazdne. Zatimco na Domino bych se podival dneska klidne znovu kvuli zminene strance, na dokument podobneho razeni se preci jenom divam z jineho duvodu.. ()

tigre

zajimave a dobre se na to kouka, na druhou stranu dost schematicky pristup, soustredici se spis na tresnicky na dortu nez na dort samotny. jsem na vazkach ale tak 6/10 ()