Příběhy kocoura Modroočka

• Československo Z deníku kocoura Modroočka (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný
Československo, (1974–1976), 57 min (Minutáž: 10–14 min)

Epizody(5)

Modroočko má jemný kožíšek, velikánské modré oči, dlouhé vlasy a hebký čumáček. Je to vzdělaný kocourek, který si píše deník a bydlí u svého pána, spisovatele. Objevuje svět kolem sebe a vypráví o všech svých dvounohých a čtyřnohých přátelích. Z díry v plotu ho zachrání nový přítel - kocour Bělovous, na dovolené získá další přátele - ježka Šramotu, loveckého psa Fouska a králíka Bílé Pírko. Také se seznámí s kočičkou Kiki a popere se kvůli ní s obrovským zlomyslným kocourem Žluťákem. Modroočko pozná, že už je dospělý, a nakonec mají s Kiki čtyři krásná koťátka. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele castor k tomuto seriálu (1)

Příběhy kocoura Modroočka (1974)

Kolik generací už na nich vyrostlo? K několikaminutové pohádce na dobrou noc usedají každý večer tisíce dětí. Místy kouzelné zpracování ano, ale cílovým divákem je dítě, především předškolního věku. Výsledku hodně pomáhá svým projevem klasik Karel Höger, nicméně se nedá přehlédnout ona drásavá hudba a depresivní nálada, která z každého dílu vyzařuje. Ostatně, s odstupem času, si každý musí všimnout, že u nás vznikla velká řada Večerníčků, kde hlavní postava snad v každé epizodě brečí, fňuká, kňourá. ()