Akai misshitsu (heya): Kindan no ôsama geemu

• USA Red Room
Japonsko, 1999, 68 min

Ako ďaleko by ste zašli, keby vám niekto ponúkol veľký obnos peňazí?
V jednej miestnosti sú zatvorené tri ženy a jeden muž. Sú donútení hrať jednu hru. Ten kto si vytiahne kráľa, určí jednej dvojici úlohu, ktorú musia splniť do určitého času. Akurát táto hra nemá hranice a je v nej možné úplne všetko. Na jej konci musí zostať len jeden hráč, ktorý získa veľkorysú finančnú odmenu. (Astaroth12)

dwi

Máte rádi společenské hry? Zavřete čtyři lidi ve finanční tísni do jedné místnosti a nechte je, ať si zahrají „královskou hru“ o celkem solidní peníz. Ten, kdo si vytáhne krále, určuje jedné dvojici úkol, který musí splnit v zamřížované cele. Daisuke Yamanouchi navazuje na amatérská nízkoropočtová videa a la „Guinea pig“ a zdařile bourá jakákoliv morální kritéria ve filmu. Po celkem nevinném rozjezdu, kdy se jednotliví účastníci mezi sebou otrkávají, stupňuje kadenci úkolů až do nejzazších bizarností. Přes lascivní francouzské polibky, lynčování, vomit, drink piss, masturbaci se žárovkou režisér směřuje až k finální nekrofilní koncovce. Ano, celý film je značně nechutný, ale zdaleka ne tak bezmyšlenkovitý jako některé díly série Guinea Pig. Třeba se podobných „reality show“ za pár let nakonec dočkáme. ()

honajz2

Sorry, ale já měl celou dobu dojem, že koukám na japonské porno s dějem. Ani bych neřekl úchylné, Japonci co se téhle stránky týče normální prostě nejsou. Ono to tak ale vypadá - jsou zde dlouhé líbací scény, dlouhé sexuální scény, do toho hraje hudba jako z porna a toho hororového je tady fakt minimum. Když jsem na tenhle film narazil, řekl jsem si, že se na něj musím podívat, protože tenhle hororový subžánr mám strašně rád, ale že z toho vypadne něco jako porno jsem fakt nečekal. Natočené je to dost amatérsky, herci byli evidentně taky amatéři a jediné, co je profesionální, jsou zvuky líbání a sexu. I tak mě to bůhvíjak nešokovalo, stačí vidět pár artových asijských filmů a asi váš už pak nic nepřekvapí, snad jen tu žárovku jsem ještě nikde neviděl. Děj to má strašně jednoduchý, hra není ani pořádně představena (takže ty prachy dostane jen ten, kdo přežije jako poslední, ale nikde není řečeno, jestli ti čtyři o tom věděli a nebo jestli si mysleli, že stačí splnit určitý počet úkolů a každý pak dostane svoji výhru) a sice chápu tu myšlenku, že lidi za prachy udělají cokoli, ale nedá se to brát vážně, když to prostě vypadá jak péčko. Navíc je to celé - i na 68 minut -.neskutečně nudné. Ale líbily se mi tu dvě scény - ta, kde se soutěžící představují a ta poslední, kdy vítěz dostane kufřík s penězi. A ty u stolu, kdy si losovali karty. Škoda jen, že tohle všechno dohromady zabralo tak 20% celého filmu. Slabé 2* ()

Mefistofelle

A máme tu další prasárničku po japonsku. Jedná se o exploitation, ovšem hladina brutality je poněkud střídmá v porovnání s tím, co jsem dosud měla možnost vidět. Čtveřice soutěžících zde plní jednotlivé úkoly za cílem vyhrát milion yenů, které jim mají pomoci dostat se z těžké životní situace. A není tak těžké si domyslet, že v jednotlivých kolech značně přituhuje a soutěžící se nebojí sáhnout po stále brutálnějších metodách jak vyřadit své soupeře. Je to něco jako Saw, akorát značně povrchní a prvoplánovité, postavy jsou jen figurky na úchylné šachovnici a nedá se říci, že by se autoři nějak zvlášť snažili abychom s nimi soucítili. Celé to na mě trochu působilo jako značně nedotažený polotovar nebo spíše koncentrát něčeho co mělo původně být mnohem víc šokující. Slabší tři hvězdičky jsou proto podle mě odpovídající hodnocení. ()

hous.enka

Hned od začátku je divák se čtyřmi postavami uzamčen v Červeném pokoji, kde netušíme, proč tam jsme, ani s kým tam jsme. Později se ukáže, že všichni čtyři jsou úchylní (my samozřejmě ne, my se jen díváme) a důvod jejich přítomnosti v Červeném pokoji je jasný: soutěží se o deset miliónů jenů... Na můj vkus je Červený pokoj příliš úchylný a mučení je zbytečně konkrétní. Nápad dobrý (leč nepromyšlený do detailu), provedení jednoduché, krvavé a... mokré. Brrr. Mimochodem níže zmiňované Saw mě svého času šokovalo mnohem víc. ()

Flipnic

Další Yamanouchiho prasárna non-plus ultra!! Ale každopádně je to zábavné a trocha té psychologie postav nám tam taky pronikla. Sice je to opět dost amatérské, nízkorozpočtové, ty nápady jsou fakt ... hodně sick!! Blití do xichtu, chcaní do huby, znásilnění, zneužití šroubovákem, žárovkou, nekrofilní sex a já nevím co všechno... Celé na pozadí hodně ujeté reality show. Jen pro okrajové publikum a zkušené diváky s japonskými extrémy ... ()