Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Recenze (1 472)

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

Conjuring se stává průměrným hororovým kouskem, kdy se chvílemi budete bát, ale víte, že nakonec všechno dobře dopadne. Tentokrát je to ještě kořeněné láskou, ehm. Nepochopila jsem ale celou podstatu vzniku zla v tomhle díle, takže pro mě je to snímek, který pravděpodobně velmi brzy zapomenu. A to mám manžele Warrenovy ráda. Snad to klapne příště.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021) 

Průměrný thriller, který toho s původní sérií nemá mnoho společného. Rozlousknout, kdo za vším stojí, se dá už velmi brzy, i když opravdový motiv zjistíte až na samém konci. Dikce Chrise Rocka mi tedy hodně nesedla, naopak se mi líbilo herecké obsazení jeho parťáka (Max Minghella).

plakát

Potvora (2016) (TV seriál) 

Cynická Potvora si mě získala svým okoralým srdcem a postojem k životu. Já tu holku naprosto žeru a musím říct, že druhá série je o prsa lepší než ta první - hlavně díky postavě kněze. Má to švih, pořád se něco děje a ač se zdá, že se občas seriál točí v kruhu (soška/odejít či zůstat), tak tomu tak není.

plakát

Willy's Wonderland (2021) 

Jako jo, béčkový (i céčkový a když to klapne, tak klidné i éčkový) horory mám ráda. I Nicolase Cage mám svým způsobem, ehm... No já vlastně nevím. Loutky byly výborně pojaté, o tom žádná, ale Cage mě svým pitím energiťáků zneklidňoval. Proč je pil? Proč tam uklízel jak pitomej? Proč si účty nevyřídil se všema najednou? Možná na Willy's Wonderland časem mrknu znovu a zjistím odpovědi na své otázky... Zatím to zůstává tak na půl cesty a já se filmům s Cagem spíš budu dál vyhýbat.

plakát

Vlkochodci (2020) 

Vsadit na jednoduchý příběh a tenhle typ animace chtělo odvahu - a vyplatilo se. Vlkochodci jsou krásným fantasy příběhem o síle přátelství dvou holek, které bojují za správnou věc, ač se na začátku zdálo, že si z principu musejí jít po krku. Nádherně provedené nápady (princip proměny ve vlkochodce, pachové stopy, rozestupující se les) umocňují pocit z celého filmu a já jsem nadšená. Takhle krásný animovaný film jsem už dlouho neviděla. Tohle je můj favorit v kategorii animovaný film na letošních Oscarech.

plakát

Střípky ženy (2020) 

Střípky ženy jsou pěkným záhulem na psychiku. Všechno to začíná v první půlhodině filmu, kdy se v průběhu komplikovaného domácího porodu začne otřásat i vztah ústředního manželského páru. Nechci nijak spoilerovat, ale spousta těch věcí se mě dotkla a zaujatě jsem film sledovala od začátku až do konce. Líbila se mi ta paralela umírajícího vztahu a pustnoucího bytu i ta záležitost s jablky. Naprosto jsem je chápala, oba. Pocitově mám blíž k jejímu vnímání. Malilinko mi to připomnělo film The Broken Circle Breakdown, který mě kdysi taky chytl za srdce. Nevím, jestli Střípky ženy budou oscarovým snímkem, ale mým srdečním určitě zůstanou.

plakát

Až na Měsíc (2020) 

Eeeeh já mám docela ráda mýty a báje z celého světa a jako malá jsem měla takovou pěknou pohádkovou knížku s čínskou pohádkou, ale tohle bylo... Přeplácaný. Neony, čínští mimoni a spooooousta příšernýho zpíváníčka... To prostě už znovu nechci vidět. Začátek se mi líbil a byla jsem zvědavá, kam to celé bude směřovat, ale teda tohle mě zaskočilo. Brrrr, dvě hvězdy za odvahu inspirovat se čínskou mytologií, jinak to byla kýčovitá hrůza.

plakát

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (2020) 

Musím říct, že dějová linka filmu je hodně slabá a vlastně o ni ani nejde. Důležité tu jsou Sachovy politicky nekorektní vtípky na Američany, Židy a feministky a to vše v oblaku viru z wuchanu. Maria Bakalova jako Boratova dcera Tutar zdatně Boratovi sekunduje, ale dost dlouho mi trvalo si na ni zvyknout. Ve výsledku jsem se několikrát zasmála (scéna s dítětem, návštěva na feministickém sjezdu), ale někdy mi to přišlo za hranou (převlek do synagogy, protest song). Půl hvězdy navíc za Sachu Barona Cohena v novém bikinovém modelu, muhehe.

plakát

Yes-People (2020) 

Yes-people jsou animovaným filmem, který mám ráda. Nejde tu o efekty nebo o silný příběh, ale o jeden den v životě tří rodin jednoho paneláku. Od začátku do konce dobré, všední, a přece neobyčejné. Krásná animace mi připomněla zlaté časy českého animovaného filmu. Přidávám jednu hvězdu navíc za hlášku při večerním sněžení.

plakát

Země nomádů (2020) 

Kdo by nechtěl jen tak sednout do dodávky a vyjet objevovat svět. Nebo aspoň Ameriku, že jo. Frances McDormand mi jako ovdovělá Fren přišla věrohodná, já tu ženskou fakt žeru. I všem ostatním postavám jsem jejich příběhy věřila, protože na takových místech není prostor pro faleš. Líbilo se mi to cestování, nezávislost na věcech, místech i lidech, ale vlastně jsem si přála, aby nakonec Fren svý místo našla. Nomadland je dost festivalový snímek a vidět ho někde v letním kině by mu určitě ještě jednu hvězdu přidalo.

Reklama

Reklama