Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Recenze (1 480)

plakát

Příliš osobní známost (2020) 

K filmu jsem se dostala tak, že mě zaujala upoutávka v televizi. Vilhelmová a Balzerová se mi líbily v Tátově volze, Hřebíčkovou mám v romantických komediích ráda. No a to je asi všechno, co tenhle film může nabídnout. Když odhlédnu od předabování slovenských herců, vadila mi hlavně afektovanost téměř všech zúčastněných a rozplizlost celého filmu. Mrtvá manželka, těhotná kámoška a zejména pak nemastná neslaná ústřední hrdinka. A naprosto to dozabil ten poslední telefonát. Dobře jim tak.

plakát

Uncharted (2022) 

Další hledačskopokladový film? Ale jo, proč ne. Ústřední trio je sympatické, honba za pokladem napínavá a po nějaké době jsem se zas podívala do krásné Barcelony. Uncharted jsem si užila a je vidět, že tenhle žánr má i od dob Lovců pokladů stále co nabídnout.

plakát

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021) 

Logika jde v Turnaji šampiónů tak trochu stranou a do popředí se dostává akčnost a hra o čas. Místnosti byly fajn (banka, pláž, deštivá ulice), nápady na hádanky zajímavé, ale ten konec... ten to naprosto zazdil. Vlastně mám pocit, že celou tu dobu byl příběh a hrdinové v pozadí a řešily se jen hádanky, a až na konci se to snaží naznačit nějaké - hodně komplikované - emoce. No jo, bude další díl, protože Escape game room prostě frčí.

plakát

Vražedné stíny (2022) (TV film) 

Zejména druhý díl se vleče jak pondělní porada a konec v nedohlednu. Za mě Vražedné stíny rozsekala předabovaná Jana Krausová, nevysvětlené motivy vražd (a chování některých postav), přemíra motivů (prostituce, uprchlíci, zkorumpovaní policajti, manželské vztahy, rychloželeznice...). Bylo toho moc, ztratil se v tom režisér i divák. Líbila se mi vlastně jen atmosféra filmu a vila, ve které bydlel Tomáš Töpfer. To je ale na detektivku málo.

plakát

Devadesátky (2022) (seriál) 

Velmi dobře zpracovaný krimi seriál, který pracuje s vybranými reáliemi 90. let. Perfektně odvedená práce s devadesátkovými rekvizitami, kostýmy a parukami (Jonák!), skvělé výkony herců. Fakt mě bavilo těch šest neděl zasednout večer k televizi a sledovat, jak to celé dopadne. Líbí se mi, že se seriál devadesátkami jen inspiroval a nehraje si na dokument.

plakát

Šílenství (1994) 

Hodně zvláštní devadesátkový horor Johna Carpentera. Sam Neil se ocitne v pekelném světě, odkud chce za každou cenu zmizet. Což nebude tak jednoduché, protože to vypadá, že tady jde o víc, než jen vypátrat, kde se schovává spisovatel Sutter Cane, autor celé řady naprosto fenomenálních hororů. Stephene Kingu, slyšíš nás? Film není špatný, ale nesedlo mi herecké obsazení ústřední dvojice. Zvlášť Julie Carmen mě strašně štvalo. Celé to její zalamování... muhehe... Tři hvězdičky a znovu to vidět nemusím.

plakát

Red Notice (2021) 

Dobrodružná komedie o krádeži za miliony. Že to tu už bylo stokrát? No ale ne s Ryanem Reynoldsem v jedné z hlavních rolí. Dwayne Ryanovi skvěle nahrává a výsledkem je akční jízda, kdy si na konci nebudete jistí, kdo je čím matka. Mně se tenhle výlet pro třetí Kleopatřino vejce líbil a skvěle jsem se bavila.

plakát

Karel (2020) 

Dvouhodinový dokument, který si klade za cíl nahlédnout do soukromí i duše Karla Gotta, určitě stojí za zhlédnutí. Olze Malířové Špátové se podařilo udržet časovou osu, ač by ty skoky z přítomnosti do minulosti mohly splynout. Nestalo se. Líbily se mi Gottovy rozhovory s Jiřím Suchým, Ladislavem Štaidlem nebo Martou Kubišovou. Třeba ten poslední, ač asi nejkratší, mi přišel nejsilnější. Scény z nemocnice mě nepohoršují a myslím, že se do tohoto dokumentu skvěle hodí - Gott zůstává profesionálem do poslední chvíle. A osobní postřeh: nikdy by mě nenapadlo, že Bratr Jan je písní o Palachovi.

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

Conjuring se stává průměrným hororovým kouskem, kdy se chvílemi budete bát, ale víte, že nakonec všechno dobře dopadne. Tentokrát je to ještě kořeněné láskou, ehm. Nepochopila jsem ale celou podstatu vzniku zla v tomhle díle, takže pro mě je to snímek, který pravděpodobně velmi brzy zapomenu. A to mám manžele Warrenovy ráda. Snad to klapne příště.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021) 

Průměrný thriller, který toho s původní sérií nemá mnoho společného. Rozlousknout, kdo za vším stojí, se dá už velmi brzy, i když opravdový motiv zjistíte až na samém konci. Dikce Chrise Rocka mi tedy hodně nesedla, naopak se mi líbilo herecké obsazení jeho parťáka (Max Minghella).

Reklama

Reklama