Akai misshitsu (heya): Kindan no ôsama geemu

• USA Red Room
Japonsko, 1999, 68 min

Ako ďaleko by ste zašli, keby vám niekto ponúkol veľký obnos peňazí?
V jednej miestnosti sú zatvorené tri ženy a jeden muž. Sú donútení hrať jednu hru. Ten kto si vytiahne kráľa, určí jednej dvojici úlohu, ktorú musia splniť do určitého času. Akurát táto hra nemá hranice a je v nej možné úplne všetko. Na jej konci musí zostať len jeden hráč, ktorý získa veľkorysú finančnú odmenu. (Astaroth12)

Astaroth12

Je tu pár nechutných scén, ale je sranda, že ma to aj tak neznechutilo. Ale asi som divný, ale toto ma už nemôže rozhádzať. Je to čistá amatérska vecička, bez originality, bez logiky a z odporným vizuálom. Ale čo bolo na tomto filme najlepšie? Chcel silou mocou niečim šokovať, ale nedarilo sa mu to. Jediné čo ma na tomto filme znechucovalo boli primitívne zvuky, kto videl tento film vie o čom hovorím. ()

dwi

Máte rádi společenské hry? Zavřete čtyři lidi ve finanční tísni do jedné místnosti a nechte je, ať si zahrají „královskou hru“ o celkem solidní peníz. Ten, kdo si vytáhne krále, určuje jedné dvojici úkol, který musí splnit v zamřížované cele. Daisuke Yamanouchi navazuje na amatérská nízkoropočtová videa a la „Guinea pig“ a zdařile bourá jakákoliv morální kritéria ve filmu. Po celkem nevinném rozjezdu, kdy se jednotliví účastníci mezi sebou otrkávají, stupňuje kadenci úkolů až do nejzazších bizarností. Přes lascivní francouzské polibky, lynčování, vomit, drink piss, masturbaci se žárovkou režisér směřuje až k finální nekrofilní koncovce. Ano, celý film je značně nechutný, ale zdaleka ne tak bezmyšlenkovitý jako některé díly série Guinea Pig. Třeba se podobných „reality show“ za pár let nakonec dočkáme. ()

Flipnic

Další Yamanouchiho prasárna non-plus ultra!! Ale každopádně je to zábavné a trocha té psychologie postav nám tam taky pronikla. Sice je to opět dost amatérské, nízkorozpočtové, ty nápady jsou fakt ... hodně sick!! Blití do xichtu, chcaní do huby, znásilnění, zneužití šroubovákem, žárovkou, nekrofilní sex a já nevím co všechno... Celé na pozadí hodně ujeté reality show. Jen pro okrajové publikum a zkušené diváky s japonskými extrémy ... ()

Campbell

Japonské úchylárny moc nevyhledávám, a asi proto jsem byl poměrně překvapen. Film je sice od pohledu dost levný, ale i poměrně zábavný(i kvůli přiměřené délce). Red room je poměrně nechutný ve filmu je močení do pusy, ukousnutej žalud, atd.... No v dnešní době je to už překonaný, ale i tak. Bavil jsem se. ()

Vaklaf

Jistě, je to amatérské, ale na druhou stranu tak vypjaté, až bych skoro řekl geniální. U tohoto druhu filmů mi skutečnost, že byly natočeny za pár šupů, nijak nevadí. Žádné zvláštní efekty podle mě u takovýchto filmů nejsou zapotřebí, pokud je znázorněno vše, co být znázorněno má. Řekl bych totiž, že primárně zde skutečně nejde o explicitní zobrazování všech ošklivostí, ke kterým dojde (ty stačí naznačit a rozhýbat představivost), ale o psychologii a celkovou myšlenku. A co všechno uděláte pro balík peněz vy? Ideově trochu podobné s 13 Beloved, ale tahle forma mě zkrátka oslovuje trochu víc. Nahradí nám "královská hra" flašku? Chlastací akce by s ní byly jistě mnohem zajímavější. Zkuste to někdy navrhnout! ()