Pournami

Indie, 2006, 161 min

Prabhu Deva

Prabhu Deva

Venu

Začínajú sa mi tieto filmy páčiť viac a viac, sú menej komerčné ako už je v dnešnej dobe Bollywood a iné. Tento film je toho príkladom. Veľmi pekný námet aj spracovanie. Piesne faaakt skvelé a milujem na týchto filmoch okamih, ktorý nazývam "a teraz ste ho ale už naozaj nasrali" keď sa hlavný hrdina konečne preberie prestane sa nechať mlátiť a konečne to tým záporákom riadne ukáže a dobro aj keď s miernymi obeťami nakoniec zvíťazí nad zlom :-)(14.7.2017)

Musela som Paurnami vidieť dvakrát, aby som všetko dokázala oceniť. Pri prvom sledovaní mi pripadal akosi nezosúladený, ale chcela som mu dať ešte šancu, keďže režisérov predošlý počin - Nuvvostanante Nenodanntana - mám strašne rada. Keď mi už zážitok z Paurnami nekazili moje očakávania uvedomila som si, aký je krásne indický - tradície, príbeh, kostýmy, hudba (8 klipov!!!) a hlavní predstavitelia si ma bezhranične získali. Postupom času predbehol Nuvvostanante na mojom rebríčku obľúbenosti :)(19.6.2011)

Dostanete dva film v jednom a k tomu spoustu tanců. První je obstojná komedie s jednou roztančenou Popelkou a s jedním frajírkem z neznáma. Druhá je solidní drama o téměř westernové krevní mstě mezi dvěma rody a jedné křehké dívce, která se k tomu připlete. _____ První polovina je roztomile nadsazená fraška (ne vždy), druhá je zase dojímavá a svým způsobem vznešená. Nejvíc mi z celého filmu utkvělo bubnování dívky a mladíka, které evidentně končilo orgasmem a také tanec na střepech, kdy se obětavý milý změnil v něco jako krvavý rotující koberec, na němž dívka tančí. /2. 8. 2017/(2.8.2017)

• Prabhas