Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (3 253)

Bohové Egypta (2016)

Dobrý triky, ale příběh slepený ze všech možných klišé. Nuda se sem tam nějakou animovanou obrkobrou.

plakát

Bridgertonovi (2020) (TV seriál)

Samozřejmě, Pýcha a předsudek byla u první epizody v mé mysli neustále. Příběh mladého páru, který se zpočátku nesnáší, aby se nakonec hluboce zamiloval, je slavným románem evidentně inspirovaný. _____ Do historického příběhu film vnáší současné postoje, takže postavy sice chodí v kostýmech, jednají a mluví však, jako by byly ze současnosti. Nic proti, takový protipól je zajímavý. Bohužel, někdy je to na obtíž, zejména v postavě věčně brblající Eloise, které na mě dělala dojem karikatury feministky z pera nějakého mysogina. ____ Pak však nastaly scény, které by Jane Austen v životě nenapsala a já si říkala: dívám se snad na nějaké kuchyňské soft porno? Myslím tím sex na schodech a další podobné. A tak postupně více a více vysvítalo, že se přes moderní pojetí stále dívám na starou známou červenou knihovnu, která nemá žádné větší ambice. Scénář je líný, předkládá nesmyslné zkratky a nereálné činy, postavy se chovají zmateně a nekonzistentně. SHRNUTÍ: Ať vzbudil seriál jakoukoli vzrušenou debatu, ve skutečnosti to je romantický škvár s pár sexuálními scénami.

Problémissky (2020)

Fajn dobové drama (komedie ani náhodou), které je řemeslně poctivé, nic zásadního však nepřináší. Jen vzpomínku, jak se přece jen postavení žen za pár desetiletí změnilo. A přece jen k lepšímu.

Život plný malérů (1972)

Velké mezery v ději, které občas přeruší dobrý gag. Na dnešní dobu poněkud mdlejší tempo.

plakát

Pomsta mrtvého muže (2013)

Dost nudné a nesmyslně zamotané. Kdo je kdo, co je co, kdo koho zrazuje a proč, jsem přestala vnímat už po půl hodině.

plakát

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (TV seriál)

Takové bu, bu, bu pro mladé náctileté. Přesvědčivé lokace a výprava, ale herecké výkony, kupodivu - na britský seriál, hluboce podprůměrné. Historky o silách temnoty atakující Londýn 19. století nemají žádné vyústění a vysvětlení, jen tak visí ve vzduchu. Partička mladých z ulice vypadá, jedná a mluví, jako by snad každou chvíli chtěla zahájit třídní boj. Vztahy mezi postavami nedávají smysl a mění se každou chvíli. SHRNUTÍ: Pokud máte doma mladého teenagera, tak mu to pusťte.

plakát

Bodyguard (2018) (TV seriál)

Hodně za vlasy přitažená konspirační historka, které je značně nevěrohodná. Zpracování je průměrné, leč solidní a hlavní hrdina hezký na pohled. Žen ve vedoucích rolích tam bylo až přespříliš. Nic proti tomu, když žena šéfuje policii, tajným službám, ministerstvu, dělá pyrotechničku nebo ostřelovačku (Rusky za Druhé světové byly neskutečné hrdinky), ale tady se s tím až moc tlačí na pilu. Dobrý twist na závěr. SHRNUTÍ: V politice se ušpiní každý. A politika je všudypřítomná.

plakát

Pierre Richard - tichý muž (2018) (TV film)

Francouzské dokumenty velmi často pomíjejí fakta. Takže o životě Pierra Richarda se toho moc nedozvíme, spíš něco o jeho tvorbě, ale ani to není slavné. Zajímavostí je samotný Pierre Richard, který dokument bezeslovně glosuje krátkými skeči. SHRNUTÍ: Ale je pravda, že on má dar působit vtipně už jen tím, že vejde na scénu.

Kolben (2021) (TV film)

Tak zajímavá osobnost a doba, a tak nezajímavě zpracovaný dokument. Povětšinou se díváme na nějakou výpravu v ruinách fabriky, kterým průvodce cosi vypráví. Zúčastnění odborníci asi mají vědomosti, ale schopnost poutavě je podat jim zcela chybí. Škoda.

plakát

Neodolatelný Gary Cooper (2019) (TV film)

Hezký chlap, dobrý herec, klasické a hodně dobré filmy, na které se, bohužel, už moc lidí nedívá, ale z dokumentu se toho příliš nedozvíme.