Mořský příliv

(festivalový název)
  • Argentina La marea

Azul ztratí při automobilové nehodě syna i manžela. Šok je tak silný, že opouští civilizaci a uchyluje se na opuštěné mořské pobřeží, kde přežívá v polorozpadlé chatrči. Společnost jí dělá nemocný pes, o něhož se stará, a občas se setkává s mladým rybářem. Žena očekává, že zde nalezne východisko z těžké situace. Obrací svou naději k zázraku nového početí. Intimní portrét je okleštěn od jakékoli nadbytečné akce. Postupně nabývá na významu kamera snímající rozlehlou a podmanivou argentinskou krajinu. Typický latinskoamerický minimalistický film se soustřeďuje na popis rozkladu jednoho lidského života. Vše směřuje ke smrti, k zoufalství a absurdnímu činu. Divák se musí podřídit vyprávění, aby se mohl ponořit do atmosféry děje. (Febiofest)

5150

Prostě jen další film, ve kterém si režisér honí umělecké ambice a divák pláče. // Febiofest 2008 ()

Damiel

15 % - Prestoze mam minimalisticke filmy celkem rad, s timhle jsem se vubec "nepotkal". Byt ma film "jen" 75 minut, pripadal mi nekonecny a k uzoufani nudny. Tytez motivy se opakovaly porad dokola bez nejakeho hlubsiho smyslu, se zrejme zamyslenym emotivnim nabojem snimku jakbysmet. K hlavni hrdince jsem si nedokazal zadnym zpusobem cestu, jeji osud a udel mi byl coby divakovi lhostejny. Zustal jsem az do konce (narozdil od cca 1/3 salu), chtel jsem vedet, jak to skonci. Neskoncilo, najednou to prestalo. Zkratka neni film beze slov jako film beze slov - viz napr. 3-Iron. ()