Velcí náčelníci (TV seriál)

• Kanada

Chiefs

Dokumentární

Kanada, 2002

Gil Cardinal

Kostýmy:

Claire Nadon

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Solidní dokument o indiánech a jejich nejvýznamnějších osobnostech. Problém vidím v totální nevyrovnanosti jednotlivých dílů, zvláště způsobem zpracování jsou všechny naprosto odlišné. V jednom díle nás provází potomci náčelníka, druhý je zase téměř celý hraný, další je téměř celý o mluveném komentáři a obrázcích. Neexistuje téměř žádná norma v jednotlivých dílech, a tak některé dokonale pobaví (Pontiac, Black Hawk), další zcela znudí (Sitting Bull II., J. Brant, Poundmaker). Přesto můj zájem o indiány zažívá renesanci a po roce, kdy jsem se nezajímal téměř o nic jiného než o starověk, mě právě tento dokument vrhl směrem k divokému západu a novému tématu. 70%(26.6.2012)

Kdo má blízko k opravdovosti nebo k tématice moudrosti statečnosti, ale i ponížení ,nemůže tento dokument vynechat.(11.3.2010)

Velice povedený častečně hraný dokument, který představuje známé náčelníky původních obyvatel Severní Ameriky. Jejich život a heroický boj za svůj lid, je zde vylíčen velice podrobně se všemi souvislostmi a historickými událostmi. Zatím jsem viděl díl se Sedícím býkem, kterým provázel jeho vnuk se svými dvěma dětmi... už se těším na další díly (celkem 6 dílů).(19.5.2008)

Viděl jsem jen díl o Sedícím Býkovi. Docela fajn, ale kvůli pár nepřesnostem a docela špatným hraným částem dávám 3*(7.5.2008)