Bobři - cesta divočinou

• francouzský

Mèche Blanche, les aventures du petit castor

• slovenský

Biely chumáč: Dobrodružstvá malého bobra

White Tuft, the Little Beaver

The Adventures Of White Tuft

Rodinný / Dokumentární

Francie, 2008, 74 min

Benoît Brière

Pokuď to budu brát , že je to točené pro děti,tak dávám průměr, pokuď oblbují dospělý, naprostou naivitou dávám 1,5 hvězdičky. Zvířátka jsou pěkná, krajina taky, ale s přírodopisným filmem to nemá nic společnýho a stupidním koncem s umělým ohněm,kde čupřinka zachrání maminu tím že odtáhne svýma tlapkama klacek-no to si snad dělají srandu. Jediný co mě zaujalo, je roztomilost bobříků,krásná krajina a mladý rys.(21.3.2009)

Subjektiv mi mluví z duše. Dokumentární pořady o přírodě mají své kouzlo v tom, že nám ji ukazují takovou jaká je a jakou ji už dnes často nejsme schopni vidět. V případě tohoto filmu, který bych se klidně mohl jmenovat ,,Bobrýsek" se zde tvůrci snažili z dokumentárního filmu udělat 74 min. příběh. Příběh malého bobřího mláděte, které se ztratí a samo toulá kanadskou divočinou. Při tom samozřejmě zažívá nejrůznější dobrodružství. Útok vlků, požár lesa, setkání se skunkem ad... A v těch dramatizacích je právě ten problém. U některých se můj malý syn dokonce o malého hrdinu bál a nechtěl dále koukat... A to už je myslím u rodinného filmu trochu kontraproduktivní. * * *(18.11.2011)

Vykonštruovaný a inscenovaný príbeh, ktorý sa vôbec nestal. Sprievodny rozprávkový komentár je pre deti, lebo iba asi oni tomu uveria. Z komentára sa vlastne o bobroch dokopy nič nedozviete a pokojne sa to dá pozerať popri niečom bez zvuku. Zaujal ma vlastne len rekreatívny pohľad na zvierata. Veľké očakávanie = Veľké sklamanie!(15.4.2015)

• Ducharme

Tedy, čekala jsem, že to bude infantilní, ale že až tolik? Co je to za naučný pořad pro děti? "... až k řece dolehl k bobříkům z lesa divný řev a oběma bylo jasné co se stalo, jejich otce dostali vlci..." nebo "Bobří matka je v šoku, popletená..." Na tohle jim neskočím! Bílá čupřinka a jeho dobrodružství si mé sympatie rozhodně nezískali... 3/5 při vypnutém zvuku - za kameru.(6.2.2009)

Předesílám pro ty, které zlákalo klíčové slovo bobr. Bobr je tady skutečně zvíře. Komu ke štěstí a radosti stačí bobr jako zvíře, a že k takovým patřím, užije si hodinu a čtvrt ve společnosti bobra Bílé čupřinky, jeho Bobří mámy, sestry Bobřice, Starého bobra, Malého rysa, Dikobraza, Mývala, Velkého černého vlka, Výra a dalších obyvatel lesa. Je to ve své podstatě dokument, ač to má uměle dodaný příběh stavěný pro přibližně pětiletého diváka, nebo pro diváka s mentální úrovní pětiletého děcka. Při pohledu na ty rozkošné čumáčky bobrů, které jsou velmi podobné čumáčku sestřiny nutrie, při pohledu do tváře rysího kotěte a možnosti pohlédnout z oka do oka výrovi, ráda listuji kalendářem nazpátek, dostávám se do doby svých pěti let a velmi si to užívám. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(30.6.2015)