Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Recenze (1 798)

plakát

Zapomenutý atentát (2023) (TV film) 

Hodnocení je víc za téma než zpracování, ale ani forma hraného dokumentu mě vyloženě neštvala.

plakát

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství (2022) 

Co tu máme v dnešním předsvátečním dni? Pohádku, kterou si užijí děti i rodiče, milovníci starého Souboje Titánů i ti, co mají rádi hlodavce. Scénář jsem kupodivu nepsala já. Takhle vypadá vzdání pocty, s láskou a vlídným úsměvem, žerty, které neurážejí, ale ukazují, že někoho máme rádi. Bohové zasahují do děje a ukazují své lidské, vlastně božské, slabosti, myšky (Pattie i její kamarád) se doberou ke svému smyslu života a kocour Sam se mezi kočkami zařadil mezi těch několik reprezentantů svého druhu, na které neshlížím se štítivým despektem.

plakát

Super Mario Bros. ve filmu (2023) 

Bylo to barevné, pořád se něco dělo, bylo to dětské a ne infantilní, nebyly tam momenty, kdy by se divák cítil za tvůrce trapně, děti se bavily ... moje drahá polovice usnula po patnácti minutách a občas ji ze spánku vytrhl stisk malé pacinky naší slečny dcery. Já očima postrkovala ručičky hodinek k času toužebně očekávaněho konce.

plakát

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film) 

Princ, co nevypadá jako infantilní pablb (dokonce ani každé zvlášť, tedy nevypadá ani infantilně ani jako pablb), pohledná (pánové, omlouvám se, prostě se s některými z vás neshodnu) princezna, nezvratný osud daný věštbou, sudičky ve standardním počtu tří a časové skoky, které nedovysvětlením některých zápletek dobrému zbytku podkopávají nohy. Ale vzhledem k tomu, že jsem to od roku vzniku viděla už asi 4x a vždycky si to docela užila, nevidím důvod tepat někoho, koho mám v podstatě ráda.

plakát

Pátý element (1997) 

Příliš mnoho prostoru pro producírování Milly ani Bruce Willis nezachrání. To by nezachránil nikdo.

plakát

Zakletá jeskyně (2022) 

Krásné exteriéry, děj, který se, sice místy spíš v kotrmelcích než logických návaznostech, posouvá, prostě zdaleka ne taková bída, na jakou jsme u hraných pohádek poslední desetiletí tak nějak předběžně ostražitě nastaveni.

plakát

Myši patří do nebe (2021) 

Mám ráda myšky i lišky, mám ráda příběhy s přesahem a mám ráda příběhy pro děti, co z dětí nedělají idioty. Tohle se opravdu povedlo.

plakát

Neříkej ani slovo (2001) 

Sean Bean v roli padoucha. Zemře-li postava Seana Beana, hraje-li padoucha? A proč jde Sean Bean po krku pubertální holčičky? Proč mu jde o nějaká čísla a hraje v tom roli Sazka - Sportka? Závěr mi nepřipadal klišovitý. Mně se smrt krutá a strašlivá, navíc symbolická ve vztahu k padouchovi a tomu, jak zabil oběť od jejíhož skonu se odvíjí trauma její (oběti, byť to byl otec) dcery,  líbila moc. Jen u toho pohřbeno skončilo to, oč padouchovi šlo, což je škoda, kdyby ne jiná, tak materiální. Přičemž měl-li onen zavražděný otec lup padouchů, nebyl sám tak trochu hajzl? Uniklo mi, jak k tomu přišel. Úplný zavěr je utopie. Zamotáte-li se do situace, kde je několik mrtvych, postřelený policista, sám jste zraněný, únosce vyšetřované osoby a zloděj (navzdory okolnostem, že zkrátka musel přeci jen Douglas ten člun ukradl),  policie vás začne okamžitě vyslýchat a ne, že by vám dala čaj a doprovod k cestě domů.

plakát

Pilát Pontský (1962) 

Dialogy žádný převrat, ale ta výprava. Ty překrásné šaty Claudie Proculy. A krom charismatického představitele Piláta byly překrásné všechny ženy, co přešly přes obrazovku. Na své si tedy prijdou diváci i divačky. Za celkový vizuál si to tu hvězdu navíc zaslouži. Hlas Ježíše v dabingu se dá ignorovat, o falešném prorokovi tenhle film není.