Dvaasedmdesát jmen české historie (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 72x12 min

Jan Vaniš

Pavel Soukup

Zajímavý projekt České televize, kde si každý fanda historie najde své. Profesor Charvát, jenž mě učil na vysoké starověk, moderuje skvěle. Jen se obávám, že 12-timinutová stopáž je pro nás historiky zoufale málo a z pořadu se tak stává obyčejná vlastivědná pomůcka pro základní školy.(9.7.2009)

Dnes jsem viděl poprvé tento pořad. Schválně jsem si nechtěl nechat ujít díl, věnovaný Vilému Slavatovi, kterého si vážím. Dokument sice v hodnocení této osobnosti nijak ideologicky neurážel (jako tomu bylo za předchozích režimů), ale bylo to celkově velmi suchopárné, a dle mého názoru natočené bez skutečného zájmu a pochopení.(16.1.2009)

Historický dokument.(22.10.2009)

Didakticky využitelné. Profesionálně odvedená práce. Zajímavé představení osobnosti v přiměřeném (nenudícím) formátu.(10.6.2011)

Dobře odvedená práce - příjemná časová stopáž, příjemný a evidentně fundovaný průvodce českou historií. Pro historiky možná málo - do lavic ZŠ však akorát.(9.10.2011)