Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka

Recenze (2 151)

plakát

Ceny Anděl Coca-Cola 2020 (2021) (TV pořad)

Scénář mě překvapil - líbilo se mi, jak Ewa jednotlivé kategorie uváděla zpěvem 🎶  Aneta Langerová je srdcovka, ale díky Andělovi a nové písničce Tělo budu asi víc sledovat i Ewu. Společné vystoupení  Kříž i přes televizní obrazovku přineslo emoce...🖤 Určitě si rád poslechnu Tata Bojs a  Kateřinu Marii Tichou🎵 Mám radost i z uvedení Roberta Křesťana do Síně slávy🎵

Smrtihlav (2017)

Kdyby se tvůrci drželi dobových reálií (místo seskoku, hrdinný vzdor sedmi parašutistů v kryptě Cyrila a Metoděje, Aťa Moravec...) mohla to být koukatelná záležitost. Herecky celkem přesvědčivé.

plakát

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál) odpad!

Jedna z nejzbytečnějších seriálových odboček: Erik a jeho můry... Scénáristicky podprůměrné. Herci absolutně bez prostoru - což dokládá např. Jiří Dvořák. Zajímavé je srovnání Čvančarové (zde "hlavní" role - v Kukačkách epizodní, ale mnohem přesvědčivější).

plakát

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Gymplácké prostředí je určitě atraktivnější než obrazárna, ale panoptikální ráz pokračuje dál. Linka s vyšinutým bratrem vyšetřovatelky naprosto zbytečná. Vyšetřovatelka chvílemi se záblesky vědmy. Konec působil komicky. Tvůrci se zatím daří parodovat krimi seriály.

plakát

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda) odpad!

Chaotický scénář během 60 minut zvládne návštěvu domu s lucernou, neskutečnou bitku na toaletě benzínky (kterou mimochodem nikdo neřeší), krádež nějakého obrazu a závěrečné deus ex machina v podobě šéfky nosící za každé situace čepici.

plakát

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Jsem zvědavý, jestli nastavenou laťku udrželi tvůrci i v dalších dílech. Dramatická situace je jednoznačná, ale přiměřeně ji odlehčují humorné situace. Herce jsem nevnímal, že by odříkávali dialogy, ale že dali postavám život. Respekt před oběma kluky. Scénárista využil odlišnosti - super nápad. Vše podtrhuje parádní rodinný song. Hlas Marty Dancingerové mi připomínal hlas Marty Issové, takže jediný rušivý moment, že jsem si představoval v roli Terezy Martu Issocou :-)

plakát

Petr Bende: Vánoční Symfonie Tour 2019 (2020) (koncert)

Vánoční koncerty Petra Bendeho jsem zažil 2x živě (v Jihlavě a v Polné) a rád si dám repete. Petr Bende dokáže zaujmout texty, hudbou, aranžmá, skromným vystupováním. To zprostředkovává i záznam z Mahenova divadla.

Úplné zatmění (1995)

Od úvodního obrazu je patrné, jak se tvůrci snažili navodit dobovou atmosféru pomocí jednotlivých obrazů? od vlakového nádraží, až po "hru" s nožem a dlaní... Jak Leonardo DiCaprio, tak David Thewlis vystihli rozpolcenost a bouřlivost "prokletých básníků". Líbil se mi dabing Jana Vondráčka. Nejsilnější scéna: pojetí básně Spáč v úvalu.

Maminčin zámek (1990)

Pagnolův provensálský svět je plný vlídnosti, harmonie, kouzla.