Šefkuchař bez čepice (TV pořad)

The Naked Chef

Šéfkuchár bez čapice

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 1999, 23x30 min

Účinkují:

Jamie Oliver

Jeho nakupovanie na trhu je nezabudnuteľné, vedel zo všetkého urobiť zábavu. Dal vareniu a pečeniu, či grilovaniu a iným prípravám jedál iný rozmer. Preslávil sa týmto programom a aj prípravu jedál vo svete. Inovatívne, zábavné a na to, čo často televízie ponúkajú to bolo výborné. Mne sa veľmi nepáčil strih a niektoré detaily, pre ktoré som trocha nestíhal alebo sa mi niektoré veci, scénky a kecy zdali zbytočné, ale ako program to bolo na úrovni.(18.7.2012)

Jamie to zvláda s gráciou a medzi svojimi spotrebičmi doslova tancuje. Pôsobí neskutočne prirodzene, profesionálne a varí pútavo a zdravo - viete, keby som mal variť podľa niektorého televízneho kuchára, bol by to určite Jamie. A človek sa predsa vždy poteší, ked vidí niekoho, kto svojmu remeslu fakt rozumie, no nie?(5.8.2014)

Zkusil jsem podle jeho receptů pár jídel a ...super. Je vtipný, je nápaditý, jezdí na motorce, ehm, na mopedu, je to prostě můj člověk. A když na cca 130 programech, co mám v TV , není nic ke koukání, na Paprice je skoro vždycky Jamie a vaří nějaké super žrádlo. A v porovnání s mým absolutně nejneoblíbenějším kuchařem Babicí, který vaří z protlaku a gothaje svíčkovou i řízky, je jamie kuchař s nekonečnou fantasií a kulturním přístupem k jídlu.(5.1.2012)

...som presvedčená, že práve tento chlapík a práve touto show namotal ľudí v celej Európe, aby začali skúšať nové veci v kuchyni (iné korenia, čerstvé bylinky, olivový extra virgin, cestoviny vlastnej výroby a pod. ) - a spustil nový fenomén - záujem o varenie ako zábavu!!!... jeho nadšenie je nákazlivé a jeho (neskorší) altruizmus z neho robí človeka s veľkým Č... respect...(17.1.2013)

Kuchár bez čapice je seriál o varení, ktorý objavil možnosti strihu a vyhol sa statickému záberu na naaranžovanú kuchyňu: je to akčné, dynamické, premyslené a pravdepodobne aj chutné. Každá epizóda šikovne postupuje k cieľu (obedu). Scény varenia sú obohatené o rôzne vychytávky a finty, Jamie Oliver varí kreatívne, štýlovo, rýchlo, uvoľnene a nebojí sa originality, čerstvej zeleniny ani experimentovania. Jednoducho ma to baví pozerať.(22.11.2010)